Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Dziewczęta z Sebor drugie w powiecie

18.04.201214:42

Sylwester

 XXXV edycję Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów na etapie powiatowym rozegrano 13.04.2012 r. w gimnazjum im. Noblistów Polskich w Przasnyszu. Drużyna ze Szkoły Podstawowej Romanach-Seborach w składzie: Wioleta Czaplicka, Magdalena Dęba, Klaudia Jaśkiewicz zajęła II miejsce.

 

- Cieszy nas ten mały sukces. Dziewczyny zdobyły 29 punktów w klasyfikacji ogólnej. A w sumie brało udział 11 zespołów – informował Rafał Czaplicki, opiekun drużyny. Każdy uczestnik turnieju musiał rozwiązać test i wykonać zadania praktyczne – przejechać na rowerze po torze sprawnościowym. Ponadto jeden, wytypowany przez drużynę zawodnik wykonał zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. - W naszej ekipie była to Magda Dęby, ale towarzyszyła jej Wiola Czaplicka w roli „manekina”. Magdalena musiała opatrzyć ranę szarpaną głowy i stąd udział Wioli – dodał R. Czaplicki.

Dziewczęta wykazały się wielką determinacją i zapałem, co zaowocowało wysokimi punktami z poszczególnych etapów turnieju. O sukcesie drużyny zadecydowała nie tylko precyzja i dokładność podczas wykonywania zadań praktycznych, ale również wiedza teoretyczna, którą uczestniczki musiały przyswoić. Przygotowania trwały od września ubiegłego roku. - Dziewczęta rozwiązywały testy, poznawały przepisy i znaki drogowe, zasady udzielania pomocy przedmedycznej w praktyce i w teorii, i wreszcie treningi jazdy na rowerze. Jednym słowem one okazały się najlepsze spośród kilkunastu uczniów przygotowujących się do Turnieju – zakończył opiekun zespołu.

Oprac. B.K.

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007