Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Andrzej Dziobek znowu w finale

19.04.201210:36

Sylwester

 W sobotę, 14 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXXV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Andrzej Dziobek mieszkaniec Ulatowa-Adamów zajął 2 miejsce w kat. szkół ponadgimnazjalnych i pojedzie na finał finał centralny OTWP do Wisły.

 

W eliminacjach uczestniczyło 36 ekip powiatowych z całego województwa mazowieckiego. Komisję sędziowską czuwającą nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powołał Mazowiecki Komendant Wojewódzki. Po przeprowadzeniu niezwykle wyrównanej części pisemnej, przystąpiono do części ustno-praktycznej. W jej wyniku wyłoniono zwycięzców eliminacji w poszczególnych grupach.

Grupa III - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: 1. Patyryk Dąbrowski - powiat pruszkowski, 2. Andrzej Dziobek - powiat przasnyski, 3. Piotr Zawadka - powiat garwoliński

 

Andrzej Dziobek /drugi z lewej/ w gronie organizatorów i finalistek Turnieju /fot. news-ostrow.pl/

- Eliminacje rozpoczęły się o 10:00. Najpierw w ciągu 45 min. rozwiązywaliśmy test z teorii – 30 pytań. Była niestety dogrywka, bo razem z innym uczestnikiem mieliśmy równą liczbę punktów. Potem część praktyczna, czyli odpowiedź na 3 pytania i musiałem wykonać oraz objaśnić tamowanie krwi. To zadanie wykonywałem na fantomie. W rezultacie zająłem 2 miejsce w kategorii. Wyprzedził mnie kolega z powiatu pruszkowskiego -relacjonował A. Dziobek. Przyszły finalista obecnie jest uczniem III klasy liceum w Przasnyszu. Natomiast w Turnieju startuje po raz drugi. W ubiegłym roku jako jedyny z woj. mazowieckiego dostał się do ogólnopolskiego finału konkursu, jaki odbył się na początku czerwca w Ciechocinku. Tam zajął 3 miejsce. Oczywiście należy do ulatowskiej OSP, startuje w jej ekipie w zawodach strażackich. – Czuję się potrzebny i wyróżniony, że mogę wspierać swoich kolegów. A ponieważ interesuję się sprawami straży, czytam książki na temat bezpieczeństwa, dużo surfuję w internecie i tam znajduję wiadomości, to jakoś tak idzie – mówił w czerwcu ub. roku po sukcesie w Ciechocinku. Oprócz zainteresowań problemami bezpieczeństwa pilnie studiuje mtematykę i język angielski. Ostatnio w Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zajął w Ostrołęce III miejsce.

Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc w Eliminacjach Wojewódzkich wezmą udział w Finale Centralnym OTWP w dniach: 1 - 3 czerwca 2012 r. w Wiśle.

Po zakończeniu rywalizacji zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Wojewodę Mazowieckiego, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz Starostę Ostrowskiego.

Należy jedynie życzyć Andrzejowi powodzenia w Wiśle.


 

B.K.

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007