Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Majowe święto sportu

02.05.201223:05

Sylwester

 Nie było 1-majowego marszu, a w to miejsce na boisku w Łaniętach w słońcu i na sportowo gmina Krzynowłoga Mała świętowała weekend. Na VI Turniej Piłki Nożnej o Puchar wójta Gminy Krzynowłoga Mała zgłoszono 10 zespołów z naszego powiatu. Turniej zgromadził prawie 300 zawodników i kibiców. Przerodził się w prawdziwy majowy piknik.

 

Organizatorem spotkania piłkarzy-amatorów był Gminny Klub Sportowy „Krzyniak”, obecnie lider rozgrywek rundy wiosennej B-klasy. Rozgrywki o puchar wójta rozpoczęły się o 9. i trwały niemal do 17. W turniejowych zmaganiach wystąpiły zespoły: ATS Stryje z kapitanem Ryszardem Stryjewskim, Ulatowo Team – kapitan Maciej Wierzbicki, Czarki pod wodzą Łukasza Sojaka, Tamka Dzierzgowo z Jackiem Szypulskim jako kapitanem, Hurtownia „Ania” z Januszem Florczakiem , zespół KP PSP Przasnysz – „Straż” pod wodzą Waldemara Białczaka, „Gniewni” z Krzynowłogi Małej i Tomaszem Kruszewskim, Gramax Przasnysz – Radosław Łukasiak, Torpedo Sebory z Kamilem Gadomskim i Trans-Bor Krajewianka pod kierunkiem Pawła Dawidowskiego.

 
Nowy sponsor wciąż poszukiwany
Na marginesie. Ta ostatnia drużyna zyskała sponsora - właściciela miejscowej Firmy Trans-Bor – Krzysztofa Gadomskiego. Cieszy zatem fakt, że Krzysztof Gadomski dołączył do grona sponsorów miłośników piłki nożnej – Janusza Florczaka – „Ania” i Pawła Stryjewskiego – „Stryje”. – Czekamy na następnych sponsorów – rzekł z tęsknotą w głosie Sylwester Gadomski w czasie prezentacji zespołów - prezes „Krzyniaka”. – Nie ukrywam, że mimo wydatnego wsparcia gminy GKS „Krzyniak” poszukujemy sponsora prywatnego, bo niestety, by klub mógł się rozwijać, potrzebuje pieniędzy. Mamy nadzieję na awans do A-klasy. A tu już wtedy konieczne będą większe pieniądze – dodał prezes „Krzyniaka”. Warto też wspomnieć, że „Krzyniak” ma już stałych kibiców, choćby w osobie Zbigniewa Krzemińskiego, który wiernie towarzyszy drużynie we wszystkich wyjazdach, dokumentuje ich zmagania. - Ostatnio spotkała nas miła niespodzianka – wspominał prezes „Krzyniaka”. - Otóż pan Zbigniew Krzemiński przekonał Leszka Ruszczyka - wicemarszałka Województwa Mazowieckiego i ten wsparł nas sprzętem do gry. Było to 6 przyzwoitych piłek i siatka do piłek. To bardzo cieszy, że mamy takiego cichego sponsora. To bardzo cenny prezent – dodał S. Gadomski i rozdał małym posłańcom, by ci roznieśli ulotki z apelem o wsparcie „Krzyniaka” wśród gości obecnych na Turnieju.
 
Grupowe zmagania
Nad prawidłowością rozgrywek czuwał trener „Krzyniaka”, Marcin Sokół. On podzielił drużyny na 3 grupy. W grupie C grały 4 drużyny. Poziom rozgrywek był wyrównany i bramkarze niezbyt często wyjmowali piłkę z siatki. Mecze kończyły się najczęściej wynikiem 0:0. Tak było w grupie B, gdzie lidera grupy musiały wyłonić rzuty karne. W rezultacie do półfinału trafiły zespoły:
Tamka Dzierzgowo – Czarki i Hurtownia „Ania” – „Gniewni”.
 
Przerwa w turnieju
Około 13:00 organizatorzy zaproponowali przerwę w turnieju. Powody podyktowało życie. Pierwszy to udział organizatorów Turnieju i zawodników „Krzyniaka” w uroczystości pogrzebowej mamy jednego z członków krzynowłoskiego teamu. Pojechali zatem by być razem z pogrążonym w żałobie koledze. Stanęli w ordynku w kościele, złożyli wieniec i kondolencje rodzinie. Piękny zachowanie zespołu.
Pozostali zawodniczy mogli zjeść kiełbaski z grilla. – Przygotowaliśmy 150 porcji i wszystkie zjedzone – cieszyła się Agnieszka Winnicka, która wespół z Włodzimierzem Rudzińskim i Wojciechem Jaworskim przygotowali posiłek.
 
Pojedynki od miejsca
Rozpoczęły się około 14:30, kiedy zawodnicy i organizatorzy wrócili z uroczystości pogrzebowej. Rozegrano półfinały i mecze o miejsca od 4. go 10. Najwięcej emocji dostarczył mecz Tamka Dzierzgowo – Czarki, gdzie w ciągu 20 minut padły 4 bramki. Zwyciężyła ekipa Czarki - 3:1.
Drugi półfinał Hurtownia „Ania” – „Gniewni” zakończył się zwycięstwem zespołu „Ania”- 1:0.
Zatem w finale spotkały się zespoły Hurtownia „Ania” i Czarki. Zwyciężyli piłkarze Janusza Florczaka - 1:0. A bramkę na miarę Leo Messiego w tym pojedynku strzelił Daniel Chromik. On też dostał statuetkę najlepszego strzelca Turnieju.
 
Wyniki VI Turniej Piłki Nożnej o Puchar wójta Gminy Krzynowłoga Mała:
1. Hurtownia „Ania”
2. Czarki
3. Gniewni’
4. Tamka Dzierzgowo
5. ATS Stryje
6. Ulatowo Team
7. KP PSP Przasnysz – „Straż”
8. Trans-Bor Krajewianka
9. Torpedo Sebory
10. Gramax Przasnysz
 
Statuetkę zespołu grającego „Fair Play” otrzymali zawodnicy Tamki Dzierzgowo. Najlepszym strzelcem okazał się Daniel Chromik, a bramkarzem Turnieju wybrano Marcina Marchewkę z drużyny „Czarki”. Zawody bardzo sprawnie i profesjonalnie prowadził Rafał Smoliński, który specjalnie przyjechał znad jezior, by sędziować zawody.
Turniej zakończył się po godzinie 16:00 i było to majowe święto dla mieszkańców Gminy, którzy licznie przybyli na boisko w Łaniętach.
Trzeba też wspomnieć o zaangażowaniu wielu społeczników w gminie, którzy poświęcili swój prywatny czas, by turniej przebiegł sprawnie. Są to: Marcin Sokół, Jan Sokołowski, Krzysztof Urban, Alina Pietrzak, Agnieszka Winnicka, Sylwia Lipińska, Włodzimierz Rudziński, Wojciech Jaworski, Maciej Wierzbicki, OSP Łanięta.
Animatorzy krzynowłoskiego sportu już dziś zapraszają na drugi gminny turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Krzynowłoga Mała, który rozegrany zostanie 30 czerwca br.
B.K.
Fot. B.K.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007