Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Majowa Jutrzenka w Ulatowie-Adamach

11.05.201210:53

Sylwester

 W 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji Majowej, w sali gimnastycznej miejscowej szkoły zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele, by przypomnieć sobie ważne fakty z historii Polski.

 

Zebranych powitała dyrektor szkoły, Danuta Łubińska. Po dźwiękach „Hymnu państwowego” w montażu słowno-muzycznym pt.: „O, dniu radości!” przygotowanym przez Alinę Siennicką, uczniowie klas IV-VI przedstawili w ciekawy sposób okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wyjaśnili znaczenie tego wydarzenia dla Polski. Wszak uchwaleniem ustawy zasadniczej w 1791r. wyprzedziliśmy inne kraje Europy. Pokazaliśmy też, że kraj skłócony i okrojony przez sąsiednie państwa, może się wznieść na wyżyny nowoczesnego, oświeceniowego ustawodawstwa. Owoc Sejmu Wielkiego był drugim po konstytucji amerykańskiej tego rodzaju dokumentem na świecie i stanowił akt prawny wielkiej wagi. Podniosły charakter uroczystości nadała „Rota” w wykonaniu Zuzanny Wódkiewicz i Martyny Opalach, „ Mazurek 3 Maja” śpiewany przez wszystkich i piosenka „Jak długo w sercach naszych” w wykonaniu Oli Serafin. Biało-czerwone kokardy zdobiły odświętne stroje uczestników, a salę - chorągiewki i wykonana przez Bożenę Pszczółkowską i Katarzynę Wódkiewicz przy współudziale uczniów, dekoracja na ścianie.

Spotkanie było doskonałą okazją do rozbudzenia zainteresowania młodego pokolenia dziejami kraju i kształtowania postaw patriotyzmu, uświadomienia znaczenia słów: OJCZYZNA, PATRIOTYZM.

Uczniowie i rodzice z zainteresowaniem uczestniczyli w pięknej lekcji historii

Wykonawcy montażu słowno – muzycznego.

 

Oprac. Alina Siennicka

Fot. Katarzyna Wódkiewicz

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007