nie

II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Krzynowłoga Mała

03.07.201214:23

Sylwester

Zgodnie z planem tj. 30 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach, odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Krzynowłoga Mała. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn z terenu powiatu przasnyskiego. Organizatorem turnieju był Gminny Klub Sportowy "Krzyniak". Puchary i dyplomy ufundowali radni gminy.

Punktualnie o godzinie 9:00 uroczystego otwarcia zawodów dokonał przewodniczący Rady Gminy - Leonard Mikołajewski, który życzył wszystkim szczęścia w grze, zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu fair play. Jak się potem okazało póki piłka w grze wszystko jest możliwe. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym 2 x 8 minut.

4. ATS „Ania”

Po meczach grupowych wszyscy zawodnicy udali się na poczęstunek. W pierwszym meczu półfinałowym gospodarze – Torpedo Sebory podejmowało drużynę Grom Łanięta. Większą część spotkania przeważała drużna Gromu, jednak gospodarzom udało się w ostatnich minutach doprowadzić do wyrównania. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1.
O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się ekipa Torpedo Sebory (3:2).

W drugim półfinale naprzeciwko siebie stanęły drużyny: Czarki Przasnysz i Pogoń Łasiczki. Remis 1:1 nie premiował żadnej ekipy. Podobnie jak w pierwszym meczu półfinałowym zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w których drużyna Czarki Przasnysz okazała się lepsza i awansowała do finału wygrywając 3:1.

Na miejscu 5. w klasyfikacji końcowej uplasowała się drużyna ATS Stryje pokonując w bezpośrednim pojedynku Trans-Bor Krajewiankę - 4:1.

W pojedynku o miejsca 3-4 wystąpiły drużyny Gromu Łanięta i Pogoni Łasiczki. Grom zdecydowanie rozbił przeciwnika 4:1 i wskoczył na najniższy stopień podium w klasyfikacji końcowej.

W końcu przyszła pora na mecz finałowy. Gospodarze, Torpedo Sebory podejmowało zespół Czarki Przasnysz. Od początku przeważała drużyna gości, gospodarze nastawili się głównie na rozbijanie ataków rywali i szybkie kontrataki. Pierwsza połowa skończyła się jednak jednobramkowym prowadzeniem Czarków. W drugiej części spotkania gospodarze musieli gonić wynik. W końcowych minutach sędzia przyznał gospodarzom rzut wolny, tuż przed polem karnym przeciwnika. Po mocnym uderzeniu piłka znalazła drogę do siatki i był remis - 1:1. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Seria rzutów karnych to popis świetnie dysponowanego w tym dniu bramkarza Torpedo - Łukasza Kacprzaka, który obronił dwa karne przeciwnika i sam strzelił gola rywalom. W końcowym rozrachunku zasłużenie zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju otrzymując pamiątkową statuetkę i dyplom. Organizator przewidział również statuetkę dla najlepszego strzelca. Trafiła ona do Daniela Łukasiaka zawodnika Gromu Łanięta. Daniel 4 razy wpisał się na listę strzelców.

Na szczególne słowa uznania, nie tylko od zawodników, zasłużył sędzia – Pan Andrzej Andryszczak, który prowadził zawody bardzo sprawnie i profesjonalnie.

Zwycięzca turnieju - Torpedo Sebory

Organizator pragnie podziękować dyrekcji Szkoły Podstawowej w Romanach-Seborach za udostępnienie boiska szkolnego i zapewnienie zaplecza technicznego, Bogdanowi Kruszewskiemu za opiekę medyczną, osobom czuwającym nad grillem, wszystkim zawodnikom, kibicom za stworzenie wspaniałego widowiska oraz wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w organizacji turnieju.