Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Nowa sala gimnastyczna otwarta

04.07.201210:55

Sylwester

 Uroczystość otwarcia sali odbyła się 1 lipca br. Było to święto sportu gminnego, a gościem honorowym był dwukrotny medalista olimpijski i wielokrotony medalista świata i Europy w podnoszeniu ciężarów - Szymon Kołecki.

Tradycyjne przecięcie wstęgi

Przybyli także: senator Jan Maria Jackowski, Marszałek Mazowiecki – Adam Struzik, radna wojewódzka - -Wiesława Krawczyk, Przasnyski Starosta - Zenon Szczepankowski, Burnistrz Miasta i Gminy Chorzele – -Beata Szczepankowska, Wójt Gminy Janowo - Waldemar Szymański i inni goście. Tradycyjnego otwarcia - -przecięcia wstęgi, dokonali: senator Jan Maria Jackowski, Marszałek Mazowiecki – Adam Struzik, radna wojewódzka - Wiesława Krawczyk, Przasnyski Starosta - Zenon Szczepankowski, wójt Adam Bacławski, oraz uczennica miejscowego gimnazjum. Odśpiewano także hymn Gminy Krzynowłoga Mała. Było to pierwsze publiczne odśpiewanie hymu gminy od momentu jego uchwalenia w lutym br.

Mercedes wśród sal

Tak określił obiekt Jacek Kaczorowski – budowniczy sali, który ma ich kilkadziesiąt na swoim koncie. Do tego okreslienia nawiązał wójt w powitalnym przemówieniu: Zebraliśmy się w nowej sali gimnastycznej, by radować się z ukończenia tej inwestycji. Nie będę zbyt przesadny jeżeli powiem, że ten obiekt określany przez znawców przedmiotu ,,mercedesem wśród sal”, jest rzeczywiście pięknym obiektem. (...) Myślę, że pieniądze wyłożone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wespół z gminą w kwocie ponad 2,2 miliona zostały dobrze zainwestowane. Bo przepiękna sala o powierzchni prawie 650 metrów kwadratowych, z salą fittnesu z markowym wyposażeniem, szatniami, przebieralniami, będą dobrze służyć młodzieży Zespołu Szkół i całej społeczności gminy. Słowem jestem przekonany, że nowoczesna baza dobrze posłuży dla rozwoju fizycznego wszystkich mieszkańców.Na zakończenie wystąpienia wręczył Adamowi Struzikowi rzeźbę „Dobrego Gospodarza” autorstwa A. Staszewskiego, od całej społeczności Gminy Krzynowłoga Mała, dodając: - W podziękowaniu za konsekwencję w realizacji idei „Zrównoważonego rozwoju” i pożytków, jaki nasza gmina zyskała dzięki uporowi Pana w jej propagowaniu.


 

Poświęcenie obiektu

Dokonał go proboszcz miejscowej parafii, ks. Jan Szewczuk. Poświęcił także dar dla Zdzisława Czaplickiego - znakomitego włókiennika i wynalazcy, autora kilku patentów z dziedziny włókiennictwa, propagatora hodowli alpak w Polsce i przyjaciela gminy. Darem tym pięknie tkane godło Polski, dar dla przyszłego Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej.

Gratulacje dla włodarzy sali

Złożyli je senator Jan Maria Jackowski, Marszałek Mazowiecki – Adam Struzik, radna wojewódzka - Wiesława Krawczyk, Przasnyski Starosta - Zenon Szczepankowski, Burnistrz Miasta i Gminy Chorzele – Beata Szczepankowska, Wójt Gminy Janowo - Waldemar Szymański, Szymon Kołecki, Zdzisław Czaplicki i Piotr Kaszubowski. Adam Struzik powiedział między innymi, że rzeźba "Dobrego Gospodarza" właściwie należy się panu wójtowi, ponieważ to dzięki jego staraniom gmina wygląda tak pięknie. Gratulował zakończenia zaplanowanych inwestycji. Burmistrz Chorzel do gratulacji dołączyła prezent – 10 piłek – do siatkówki, pilki nożnej i koszykówki. Parton sportowy sali – Szymon Kołecki gratulował wspaniałego obiektu i deklarował współpracę na niwie sportowej. Wójt Gminy Janowo - Waldemar Szymański przekazał piękny album promujacy Mazury.


 

Uhonorowano najzdolniejszych i najlepszych sportowców

Pierwszymi byli laureaci konkuru plastyczno-literackiego ,,Ja w tych stronach się urodziłem/am - moja mała ojczyzna bliska czy daleka mojemu sercu?": Katarzynę Cichowską, Mateusza Szemplińskiego, Karolinę Nowicką, kl. I, Patrycję Łazicką, Anne Michalskę zwycięzców konkursu w kat. klas I – III; w kategorii II, obejmującej klasy IV – V - Macieja Gazdę, Mateusza Dzielińskiego, Zuzannę Bugaj, Piotra Romana i Aleksandrę Król. Ich prace plastyczne byly prezentowane na sali. Wyczytano także zwycięzców konkursu w kategorii III – klasy VI oraz I - III gimnazjum – prace literackie: Anetę Rutkowską, Joannę Rudzińską, Joannę Bugaj, Wioletę Czaplicką i Aleksandrę Serafin – ich prace zamieszczone były w aktualnym wydaniu kwartalnika "Krzynica".

Najlepsi sportowcy gminy dyplomy i gatulacje odebrali z rąk Zenona Szczepankowskiego, Szymona Kołeckiego i Adama Bacławskiego.

- byli to gimnazjaliści: Dominika Pucińska – finalistka wojewódzkich indywidualnych biegów przełajowych 2012 r., wicemistrzyni międzypowiatowych zawodów w halową piłkę nożną; Piotr Gadomski – finalista wojewódzkich zawodów LA w skoku w dal 2011 r., mistrz powiatu w skoku w dal z 2012 r.; Żeneta Morawska, Beata Domańska, Kinga Roman, Natalia Łączyńska, Anna Taubert, Milena Rybacka – dwukrotne wicemistrzynie międzypowiatowych zawodów w halową piłkę nożną z 2011 r. i 2012 r.; Aleksandra Radomska – dwukrotna mistrzyni powiatowych zawodów LA w skoku w dal z 2011 r. i 2012 r.; Hubert Kawiecki, Rafał Rykowski – mistrzowie powiatu z 2011 r. w drużynowym tenisie stołowym, udział w zawodach międzypowiatowych; Olga Ostrowska – dwukrotna wicemistrzyni powiatowych zawodów LA w skoku w dal z 2011 r. i 2012 r.; Sylwia Kakowska – II miejsce w powiatowych zawodach LA w pchnięciu kulą w 2012 r.; Magdalena Popiołek – III miejsce w powiatowych zawodach LA w skoku w dal w 2012 r.; Patryk Morawski, Karol Dęby, Przemysław Bojaronus – III miejsce w powiatowych zawodach LA w sztafecie 4 x 100 m w 2012 r.; Wojciech Szałkucki – udział w międzypowiatowych indywidualnych biegach przełajowych w 2011 r. i 2012 r.; Krystian Misiewicz – udział w międzypowiatowych indywidualnych biegach przełajowych w 2012 r.

- uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej: Jakub Chmieliński - mistrz powiatu, międzypowiatu i finalista na szczeblu wojewódzkim w indywidualnym tenisie stołowym; drużyny tenisa stołowego: kat. kl. IV i młodsi - I miejsce etap powiatowy - Jakub Chmieliński, Patryk Sęk, Dawid Zembrzuski, kat. klasy V – VI, - I miejsce etap powiatowy: Hubert Kawiecki, Rafał Rykowski, Damian Łagowski; drużyna ringo mieszane - I miejsce w powiecie i awans do międzypowiatu: Ewelina Łazicka, Patrycja Hamska, Izabela Chodkowska, Bartosz Budny, Dominik Grzegorzewski, Dawid Morawski; Bartosz Budny - reprezentant szkoły – kapitan zespołu w sportach drużynowych: piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka halowa, VIII miejsce w powiatowych biegach przełajowych – zakwalifikowanie się do etapu między powiatowego, I miejsce w powiatowych zawodach w ringo, Reprezentant szkoły w czwórboju lekkoatletycznym na szczeblu powiatowym, zawodnik Gminnego Klubu Sportowego, wybrany sportowcem roku 2011/2012; Norbert Kawiecki - II miejsce w powiatowych biegach przełajowych i awans do międzypowiatu; Mateusz Jagaczewski - III miejsce w powiecie w indywidualnych biegach przełajowych i awans do międzypowiatu,

W czasie wyczytywania najlepszych sportowców gminy na scenie pojawił się najmłodszy gość otwarcia sali – dwuletni Pawełek Wawrzczak, który nie zważając na ruch na scenie bawił się w najlepsze piłką. Był to nieoczekiwany symbol finału EURO 2012.

- uczniowie Szkoły Podstawowej w Romanach-Seborach; Angelika Maruszewska - gminne biegi przełajowe - 1miejsce, powiatowe biegi przełajowe - 3 miejsce, międzypowiatowe biegi przełajowe - 11 miejsce, Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - 53 miejsce na 96 uczestników; Justyna Podlasiak - gminne zawody w tenisie stołowym – 1 miejsce, powiatowe zawody w tenisie stołowym – 5 miejsce;

- uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach: Artur Sławski – I miejsce w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego – etap powiatowy, Ewa Bagińska – IV miejsce w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego – etap powiatowy.

Leonard Mikołewski nagrodził drużynę Torpedo Sebory, zwycięzców II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Krzynowłoga Mała.

Natomiast Zenon Szczepankowski i Sylwester Gadomski uhonorowali także zwycięzców Ogólnodostępnego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Przasnyskiego. Byli to: Jakub Chmieliński, Norbert Kawiecki, Krzysztof Łojewski i Mateusz Płoski. Turniej ten rozegrano 26 czerwca 2012 r. w nowej sali gimnastycznej. Sportowy patron sali – Szymon Kołecki otrzymał pamiatkową statuetkę od Wójta Gminy Krzynowłoga Mała.


 

Uczyli się hymnu

Na scenę wyszedł chór złożony z mieszkańców Krzynowłogi Małej i zaprosił gości na "lekcję" nauki hymnu. Po wzorcowym wykonaniu hymnu przez chór, z widowni zgłosił się drugoklasista Marcin Czarzasty i zaśpiewał hymn solo. Zyskał aplauz widowni za odwagę. A potem wszyscy, posiłkując się tekstem z "Krzynicy" odśpiewali wspólnie pieśń Gminy.


 

Krzynowłoskie Talenty

Zaprezentowały krótki program artystyczny. Wystąpiły: Joanna Cichowska w utworze "Do kołyski" Dżemu; Krystian Gadomski - uczeń PG w Krzynowłodze Małej i partnerka Aleksandra Przybyłek – absolwentka gimnazjum w Przasnyszu, ze Szkoły Tańca Towarzyskiego''IMAGE'' zatanczyli czaczę i rumbę; stypendystka wójta - Aleksandra Czarzasta zaśpiewała Kolorowe jarmarki – M. Rodowicz, którymi wygrała konkurs "Wygraj szansę" w Szczytnie, oraz "O mnie się nie martw" – Kasia Sobczyk;

Druga stypendystka wójta, obecnie uczennica Szkoły Muzycznej w Warszawie - Weronika Misiewicz wykonała utwory: "Alleluja" – L. Cohena i "Co mi Panie dasz" – Bajmu. Oliwia Jaśkiewicz, Milena Misiewicz i Angelika Gadomska – laureatki wyróżnienia Konkursu Piosenki o Zdrowiu w Siedlacach. Wykonały "Bajkę o Grzesiu". Wokalistki otrzymały gromkie brawa.


 

Zwiedzanie sali i wystaw

Krzynowłoskie talenty zakończyły oficjalna cęść uroczystości, a gości zostali zaproszeni do zwiedznia sal obiektu sportowego i wystaw, jakie przygotował gospodarz obiektu dyr. Włodzimierz Kilis.

Były to: Obraz, światło, dźwięk – poświęcona Stanisławowi Ostoja-Kotkowskiemu, a zorganizowanej przez Muzeum Historyczne w Przasnyszu, w 90. rocznicę urodzin twórcy. Osiągnięć sportowych młodzieży szkół gminy Krzynowłoga Mała, Wystawy prac plastycznych konkursu ,,Ja w tych stronach się urodziłem...." - sala, Wystawy obrazów i rzeźb Andrzeja Staszewskiego, laureata Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Zwiedzania sal kompleksu sportowego, z możliwością ćwiczeń w sali fittnesu i prezentacji multimedialnej w holu gimanzjum, nt. Życia szkoły.


 

Bogusław Kruszewski

fot. Krzysztof Nowakowski

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007