Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Zespołowa inauguracja roku szkolnego

06.09.201210:41

Sylwester

 Od tego roku szkoła podstawowa i gimnazjum tworzą Zespół Szkół w Krzynowłodze Małej. Złożą się na niego: 3 oddziały przedszkolne, 7 klas szkoły podstawowej w tym 2 pierwszaków i 6 klas gimnazjalnych. Łącznie w Zespole 34 nauczycieli będzie uczyć 369 uczniów.

Jak co roku krzynowłoscy żacy rozpoczęli nowy rok mszą w kościele parafialnym. Mszę prowadził ks. Jan Szewczuk. W homilii apelował do nauczycieli i uczniów: W szkole chodzi o to, by oprócz wiedzy uczyć się odpowiedzialności. Dlatego dziś, na początku nowego roku, miejcie to na względzie. Potem prawie 600 osobowa grupa uczniów, rodziców i nauczycieli przemaszerowała do nowej sali gimnastycznej. - Dzięki wsparciu Komitetu Rodzicielskiego, od którego udało nam się pożyczyć fundusze na wykładzinę chroniącą podłogę, możemy rozpocząć rok w nowej sali – zwierzyła się Małgorzata Budna.

 
 

Nowa dyrekcja

Ona to bowiem została powołana przez wójta gminy na nowego dyrektora Zespołu. Decyzja ta spotkała się z owacyjną aprobatą zebranych. Pani Małgorzata Budna jest polonistką, wieloletnią dyrektorką szkoły podstawowej. W lipcu br. została powołana na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej i musi budować nową strukturę organizacyjną placówki. Wspierać ją będzie Włodzimierz Rudziński.  Mgr W. Rudziński jest nauczycielem z 12-letnim stażem. Uczy fizyki, informatyki i zajęć praktycznych. W nowym zespole będą także pracowały nowe nauczycielki. Są to: Alina Jelińska i Renata Radomska – wychowawczynie w oddziale przedszkolnym i Barbara Czaplicka - nauczycielka przyrody.

Dyr. Budna po powitaniu zebranych, przedstawieniu wychowawców, odczytała także list do uczniów, jaki skierował do nich Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Mottem listu była myśl Janusza Korczaka, która według Rzecznika powinna być istotą edukacji: Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało. Pani dyrektor zaapelowała do rodziców o wspieranie finansowe szczególnie oddziału przedszkolnego, który finansowany jest wyłącznie z budżetu gminy. - Nasz gmina nie jest „zieloną wyspą” i bardzo liczymy na Waszą pomoc szczególnie w zakupie pomocy naukowych, czy zabawek. Wierzę, że wesprzecie działania Komitetu Opieki Rodzicielskiej. - apelowała dyrektor. Szczególnie ciepło dziękowała swoim kolegom za wzorowe przygotowanie sal na rozpoczęcie nowego roku.

od lewej Alina Jelińska, Renata Radomska

Barbara Czaplicka
 

Najbardziej przeżywały pierwszaki

Przyszli razem rodzicami, którzy chyba bardziej przeżywali spotkanie ze szkołą razem niż ich pociechy. Bowiem w Zespole będzie dwie grupy oddziału przedszkolnego. Pierwszy – 3 i 4-latkowie.

Renata Radomska ze swoimi pociechami

 

Drugą grupę przedszkolaków będzie prowadzić Alina Jelińska

Natomiast pierwszoklasiści - Ia – „pięciolatki” w liczbie 17 osób, będą prowadzeni przez Janinę Antczak – na zdj. poniżej

Klasę Ib – „sześciolatki” - 21 osób, będzie uczyła Marta Piotrowska


 

Na zakończenie jak zwykle komunikaty organizacyjne – przydział wychowawców i sal, informacje o kursach autobusów, dokumentach do stypendium i wyprawki. I życzenia owocnej pracy.


 

B.K.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007