Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Odkrywali tajemnice radia i tv

26.10.201214:05

Sylwester

 Uczniowie klas IV - VI z Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej, 19 października 2012 roku wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Była to magiczna podróż do Polskiego Radia i do telewizji.

- Ktoś może powiedzieć, że każdy był już w Warszawie i cóż nowego mogli tam zobaczyć nasi uczniowie? Wszyscy zachwycili się Polskim Radiem, gdyż panuje tam niesamowita atmosfera. Z jednej strony spokój i cisza na wąskich, przytulnych korytarzach, a z drugiej tętniące dźwiękiem studia, czerwone lampki przy mikrofonach i znajome radiowe głosy – relacjonowała E. Rudzińska, jedna z organizatorek wyjazdu.
- Mieliśmy okazję oglądać audycję „na żywo” prowadzoną przez Romana Czejarka. Nagrywaliśmy także swoje głosy, a potem je odsłuchiwaliśmy. Siedząc przed mikrofonem czuliśmy ogromną tremę. Okazało się, że niektórzy z nas mają predyspozycje do tego, aby zostać dziennikarzem radiowym – dodaje jedna z uczennic.

Na Facebooku Polskiego Radia można zobaczyć zdjęcie, które zrobiła jedna z dziennikarek podczas pobytu w studio. Wizyta w radio uświadomiła uczniom, że ten sposób przekazywania informacji nie jest „przeterminowany”, jak twierdzą niektórzy młodzi ludzie. Jest i będzie obecny zawsze, bo radio ma swój czar, aby go poznać trzeba po prostu tam się wybrać.

Wizyta na Woronicza

Następnym punktem wycieczki była Telewizja przy Woronicza. - Jest to miejsce zupełnie inne niż radio. Spodobało się tym, którzy lubią pośpiech, gwar, duże przestrzenie. Odwiedziliśmy największe w telewizji - Studio 5, gdzie trwały przygotowania do nagrania programu Roberta Janowskiego - „Jaka to melodia”. Taniec, muzyka w połączeniu z piękną scenografią wywarły na nas duże wrażenie – opowiada I. Czajkowska, opiekunka grupy. Uczniowie mieli też okazję być w studiach m.in. programów „Tomasz Lis na żywo” i „Ekspres Reporterów”.

- Dostaliśmy też scenopis z nagrania porannego programu: „Pytanie na śniadanie”. Ciekawostką jest, że zmiany zapisywali na nim własnoręcznie prowadzący Marzena Rogalska i Łukasz Nowicki – wspomina Tomek, uczestnik wyjazdu. Byli także w magazynie rekwizytów, gdzie znajdują się przedmioty do 250 programów i filmów telewizyjnych.

 

Trójwymiarowy finał

Na koniec w kinie IMAX obejrzeli film trójwymiarowy „Madagaskar 3”. Po smakowitym obiedzie i w świetnych nastrojach wrócili do domu.

- Wyjazd był dla nas niesamowitą przygodą, mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób nagrywane są programy, poznać realia pracy dziennikarzy radiowych i telewizyjnych. Uświadomiliśmy sobie, że nie jest to wcale taka prosta praca, jak się niektórym wydaje, ale jakże satysfakcjonująca i ciekawa – mówił jeden z uczniów. Być może któryś z krzynowłoskich uczniów, jak choćby przasnyszanka, Marzena Rogalska, w przyszłości będzie pracować w radio lub telewizji? – Wielki szacun dla naszych rodziców za pieniążki na wycieczkę, a paniom: Iwonie Czajkowskiej, Joannie Wawszczak, Ewie Rudzińskiej i Elżbiecie Chmielińskiej za świetny pomysł, organizację i opiekę w czasie cudownego wyjazdu – dodają chórem uradowani wycieczkowicze.

oprac: B.K.

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007