Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Pasowanie w Ulatowie-Adamach

06.11.201208:00

Sylwester

Od początku września minęło już kilka tygodni, zatem nadszedł czas, aby najmłodsi uczniowie złożyli przysięgę i zostali pasowani na pełnoprawnych członków szkolnej rodziny. Pierwszoklasiści zostali pasowani 24 października 2012 r.

To był dla nich bardzo uroczysty dzień. Odświętnie ubrani uczniowie, weszli na salę gimnastyczną, gdzie czekali już na nich pozostali uczniowie szkoły, nauczyciele, zaproszeni goście oraz nieco stremowani rodzice.

Aby dostąpić zaszczytu pasowania, należało przejść wcześniej skomplikowany egzamin oraz wykazać się wieloma umiejętnościami. Tak więc pierwszoklasiści recytowali wiersze, odpowiadali na trudne pytania, śpiewali, tańczyli. Wykazali się także wiedzą dotyczącą życia szkolnego, odpowiedzialnego zachowania się w szkole, umiejętnością liczenia, czytania oraz patriotyzmem godnym małego Polaka.

Pierwszoklasiści przystrojeni w galowe czapki i czerwone kokardy zostali obdarowani dyplomami, ołówkami, zeszytami oraz słodyczami, które ufundował wójt Adam Bacławski. Drugą część uroczystego dnia dzieci wraz
z rodzicami i nauczycielami spędziły na stołówce, gdzie rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

Do ślubowania przy sztandarze przystąpiło troje uczniów. Głośno powtarzali słowa przysięgi:

Jestem małym Polakiem. Uczę się w szkole polskiej. Przyrzekam uczyć się pilnie. Przyrzekam szanować wszystkich, którzy pracują w szkole. Postaram się być dobrym kolegą. Będę przyjacielem zwierząt i roślin. Chcę swoją nauką i zachowaniem sprawić radość rodzicom i nauczycielom oraz mojej kochanej Ojczyźnie – Polsce.
Ślubuję!
Aktu pasowania dopełniła dyrektor Danuta Łubińska oraz wychowawczyni Jolanta Tyniecka. 
 

tekst: Jolanta Tyniecka

fot: Katarzyna Wódkiewicz

oprac. B.K.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007