Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Dzień językowy 2012

12.12.201207:43

Sylwester

"Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu" (A.Czechow) - takie motto przyświecało Dniu Językowemu w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej 30 listopada.

Uczniowie obejrzeli I edycję programu pt. „Z Magdą przez świat”. Zwiedzili ROSJĘ: poznali jej najbardziej znane postaci, zabytki; INDIE- dzięki pięknej hinduskiej tancerce poznali ich tradycyjne stroje, potrawy; JAPONIĘ- z przeuroczą krzykliwą Japonką; USA- a w nich gwiazdy Hollywood w ciągłym biegu, oblegane przez fotoreporterów oraz słynnego koszykarza, który opowiedział o swojej karierze; FRANCJĘ- centrum „wysokiej mody” i kolekcję Coco Chanel; WŁOCHY- a tu współczesnego Romea zapraszającego ukochaną Julię na spaghetti, pizzę, tortillę oraz zobaczyli taniec mambo i usłyszeli „O Sole Mio”; WIELKĄ BRYTANIĘ, a w niej dwóch gentlemanów i słynne „Five o clock”.

Wszystkie scenki były w języku obcym, w większości w jęz. angielskim. W przerwach uczniowie obejrzeli tańce w wykonaniu dziewcząt z klasy VI SP oraz uczniów z kl. III gimnazjum.

Mamy nadzieję, że przekazaliśmy widzom , trochę w humorystyczny sposób, wiele ciekawych informacji na temat innych krajów oraz pomogliśmy poszerzyć słownictwo i wiedzę z języków obcych.

 

Nauczyciele jęz. obcych:

D. Kobylińska, A. Urbańska, E. Mamińska


 

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007