Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Wyróżnienie dla SP w Krzynowłodze Małej w konkursie " Czysty Las"

12.12.201209:34

Sylwester

20 listopada br. w sali konferencyjnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie odbyło się podsumowanie wyników VII edycji konkursu "Czysty Las". Patronat nad konkursem objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Lasu oraz Wydział Leśny SGGW.

Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Głównym celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, promocja zasobów przyrody i właściwych zachowań w lesie oraz poprawa czystości polskich lasów.

Na etap regionalny wpłynęły łącznie 73 prace, z czego:

- 21 prac w kategorii „Leśna Edukacja Dzieci”

- 7 prac w kategorii „Leśna Edukacja Młodzieży”

- 8 prac w kategorii „Leśny Patrol”

- 37 prac w kategorii „Las w Sztuce” .

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej brali udział w kategorii „ Las w sztuce” . Koordynatorem wszystkich działań była p. Jagienka Cesarek – nauczycielka przyrody. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele byli bardzo zaangażowani. Młodsi uczniowie układali zagadki o lesie, wykonywali prace plastyczne, starsi – pisali wiersze o lesie wykonali zielniki, kalendarz „Las w czterech porach roku”, komiksy i wiele innych prac. Odbywały się też pogadanki i spotkania z leśniczym. W VII edycji konkursu nasze starania zostały docenione na początku w Nadleśnictwie Przasnysz, następnie na szczeblu regionalnym i przekazane na etap centralny do Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Warszawie . Z nagrody bardzo się cieszymy, dziękujemy i wierzymy, że tego typu działania przyczyniają się do zwiększenia świadomości dzieci na temat potrzeby ochrony zasobów przyrodniczych oraz uczą odpowiedzialności za las, z którego dóbr wszyscy czerpiemy korzyści.

Uroczystość została uświetniona obecnością Zespołu Sygnalistów „Leśna Brać” przy Nadleśnictwach Spychowo i Strzałowo oraz występem Zespołu „Kurpiaki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Myszyńcu.

Oprac. mgr Jagienka Cesarek

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007