Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Ach, cóż to był za bal

30.01.201309:02

Sylwester

W środę 23 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej w ramach zajęć świetlicowych odbył się bal przebierańców dla uczniów klas I - III. Wzięły w nim udział dzieciaki uczęszczające na zajęcia pozalekcyjne.

Celem imprezy było uatrakcyjnienie dzieciom czasu po zajęciach lekcyjnych, kiedy czekają na odjazdy autobusów, zintegrowanie uczniów, zachęcenie do kultywowania zabaw karnawałowych. Tego dnia stołówka szkoły zamieniła się w prawdziwą salę balową. Było głośno, wesoło i kolorowo.

Zabawę prowadziła Dobra Wróżka, w której rolę wcieliła się Joanna Wawszczak – opiekun świetlicy oraz Wesoły Klown – Agnieszka Szemplińska i logopeda szkolny zarazem. Inicjatorki imprezy od samego początku rozgrzewały dzieci do wspólnej zabawy. - Uczniowie od dawna przygotowywali się do imprezy, dlatego też stroje ich były bajeczne i oryginalne.

Na balu mogliśmy podziwiać księżniczki, których było prawdziwe zatrzęsienie, królewny ze złotymi lokami, piękną pannę młodą. Obok nich w równym szeregu stanęli wszelkiej maści: rycerze, czarodzieje, wróżki i wróżbici – informowała J. Wawszczak. Nie zabrakło postaci z ciemnej strony mocy: wiedźm, wampirów, przerażających potworów. Ale nie było się czego bać, bowiem nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali dzielni policjanci, wojskowi, bohaterowie kreskówek, a nawet Michael Jackson. Byli nawet piraci z długimi, lśniącymi szablami, którzy reagowali na każdy bunt w szeregach.
- Humor dopisywał wszystkim. Były korowody, kółeczka, tańce indywidualne i tańce w parach. Nie zabrakło również znanych wszystkim zabaw i tańców takich jak: "kaczuchy", "pociąg" oraz konkursów z nagrodami. - Na koniec jury Króla i Królową Balu. Na czele stanęła dyrektor Małgorzata Budna. Miało trudny orzech do zgryzienia - jak wybrać z tak pięknie przebranych dzieci, tych najpiękniejszych . W końcu, po długich naradach tradycji stało się zadość. Królową została Wiktoria Mostowa - uczennica klasy I a, która miała przepiękną różową suknię, specjalnie uszytą na tę okazję przez mamę. Druga korona trafiła do ucznia klasy III - Marcina Czarzastego, który zdaniem jury wykazał się odwagą, by przebrać się za dziewczynę i wdzięcznie poruszał się po sali w butach na wysokich obcasach – mówiła A. Szemplińska, członek jury.

W takt oklasków Król z Królową zatańczyli przepiękny taniec. Po trzygodzinnej zabawie wszyscy w doskonałych humorach wrócili do domu.

Joanna Wawszczak
fot. J. Górczyńska
oprac. B. K.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007