Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Masz dobrą wolę, pomóż szkole!

31.01.201313:41

Sylwester

Takie hasło rzuciła Beata Kuklińska, przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej. Miało to miejsce w czasie uroczystości Dnia Nauczyciela w październiku ub. roku. Efekt - ponad 4 tys. złotych zasiliło konto Rady Rodziców.

- Corocznie proponujemy taką pomoc naszej szkole. Wspólnie organizujemy bal karnawałowy. W tym roku zgłosiło się 80 par. By obniżyć koszta, sami przygotowaliśmy, udekorowaliśmy i sprzątnęliśmy salę. By jak najwięcej pozostało pieniędzy zleciliśmy organizację zabawy jedynie po kosztach. Nawet napoje goście przynosili we własnym zakresie. Dzięki temu bawiliśmy się pysznie do białego rana, a ponad 1/3 wpłat przekazaliśmy na konto Rady Rodziców – mówi nie bez satysfakcji B. Kuklińska.

Okazuje się, że jeżeli idea trafi na podatny grunt, ludzie skrzykują się bez namawiania. Przy organizacji balu pracowało w sumie kilkanaście osób. Sami zwieźli zakupy, naczynia, udekorowali salę. Zakupiony materiał na dekorację również przekazali szkole. Co prawda był komitet organizacyjny, ale jeżeli zwrócili się do któregokolwiek z uczestników balu, nikt nie odmówił pomocy. Nawet wójt, który oczywiście także bawił się, wsparł bal. Dał transport do przewiezienia naczyń i zakupów. - Bawiło się także 15 par nauczycieli i pracowników Zespołu – dodaje B. Kuklińska. By pieniędzy było jak najwięcej, zrezygnowali z zespołu muzycznego na rzecz kilkukrotnie tańszego didżeja. - Mimo to znakomicie bawiliśmy się przy mechanicznej muzyce – dodała jedna z uczestniczek balu. Jedno jest pewne. - Gdyby nie wsparcie „pospolitego ruszenia”, czyli strażaków-ochotników z Chmielenia Wielkiego, wspaniałomyślności członków zarządu OSP z Krzynowłogi Małej, którzy bezpłatnie wypożyczył zastawę stołową, nauczycieli i pracowników obsługi Zespołu, wreszcie rodziców, nie przekazalibyśmy tylu pieniędzy szkole. Dlatego składam wielkie podziękowania wszystkim, wszystkim! – dodała B. Kuklińska.

Zatem na nic narzekania, że Polacy to naród indywidualistów, że nie potrafią pracować zespołowo. W tym wypadku powiedzenie Jana Zagłoby, bohatera sienkiewiczowskiego Potopu – Kupą, mości panowie! nie miało podtekstu ironicznego. Jedynie potwierdziło, że kiedy człek uwierzy, że warto, że idea szczytna, to może zdziałać wiele. Przekonuje nas o tym corocznie WOŚP. A uczynili to także uczestnicy balu karnawałowego, jaki odbył się 26 stycznia br. w sali gimnastycznej. Teraz trzeba czekać na spotkanie Rady Rodziców, kiedy po feriach zimowych zadecydują wspólnie z dyrekcją, jakie pomoce za karnawałowe pieniądze kupić uczniom Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej.

Bogusław Kruszewski 

fot. Joanna Wawszczak

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007