Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Turniejowe zmagania

28.02.201309:19

Sylwester

Dopiero trzy dogrywki wyłoniły zwycięzców gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom - 2013", jakie rozegrano 27 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Krzynowłodze Małej. Patronat nad turniejem sprawuje Adam Bacławski - Wójt Gminy Krzynowłoga Mała i Nadleśnictwo Przasnysz.

Jaki czynnik decyduje o stopniu zagrożenia pożarowego lasu?, czy Co oznacza symbol gaśnicy GP-6z – to niektóre z 20 pytań testu, jaki musieli rozwiązać uczniowie na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.
O awans do eliminacji powiatowych walczyło 10 uczniów ze szkół podstawowych i 8 z miejscowego gimnazjum. W jury zasiedli: Leonard Mikołajewski – przewodniczący, przedstawiciel OSP, Ewa Bartoszewska i Jarosław Drejka - sekretarz, z przasnyskiego nadleśnictwa i Marek Cichowski, komendant gminny OSP w Krzynowłodze Małej.

 

- Atmosfera była gorąca, jak w turniejach sportowych. By wyłonić zwycięzców trzeba było przeprowadzić aż 3 dogrywki – mówiła Agnieszka Winnicka organizatorka eliminacji. W kat. szkoła podstawowa po 19 punktów zdobyły: Zuzanna Wódkiewicz i Ewa Bagińska z SP Ulatowo-Adamy. Musiały odpowiedzieć na 5 dodatkowych trudnych pytań. O jeden punkt była lepsza Z. Wódkiewicz i ona zwyciężyła. Zatem w tej kategorii była druga E. Bagińska, a trzeci – Piotr Roman z Krzynowłogi Małej.

Warto wspomnieć, że w eliminacjach startował również Marcin Dziobek z Ulatowa-Adamów, brat Andrzeja, który w 2011 roku był laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zajął w nim III miejsce w kraju. Miejmy nadzieję, że Marcin w przyszłym roku pójdzie w ślady starszego brata, bowiem ubiegłym roku wygrał eliminacje gminne. Wyprzedził wówczas Olę Serafin. Należy też wspomnieć, że uczniowie ulatowskiej szkoły po raz kolejny zajęli czołowe miejsca w tym turnieju.

W kategorii gimnazjum konieczne były aż dwie dogrywki. O trzecie miejsce walczyły Ola Serafin i Ania Jaśkiewicz. Tu o jeden punkt wygrała Ola Serafin. Zaś do walki o pierwszą lokatę eliminacji zasiedli: Patryk Kimona i Joanna Rudzińska. Dwoma punktami Joasia pokonała Patryka. Cała trójka także będzie reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych.

Wysiłek uczniów został nagrodzony, bowiem Wójt Gminy i Nadleśnictwo Przasnysz ufundowali nagrody dla zwycięzców i uczestników eliminacji. Należy po raz kolejny zanotować, że przasnyscy leśnicy od wielu lat patronują Turniejowi. Jest to dobra tradycja, bowiem nasi leśnicy aktywnie prowadzą akcję edukacyjną szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Dlatego i tym razem Ewa Bartoszewska razem z Adamem Bacławskim obdarowała wszystkich uczestników Turnieju prezentami.
 

B. K.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007