Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Wycieczka do GBP

08.03.201314:12

Sylwester

Pierwsza wizyta przedszkolaków w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzynowłodze Małej odbyła 7 marca br. Odwiedziły ją cztero- pięcio- i sześciolatki z Punktu Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej.

Wizyta miała charakter zapoznawczy, ponieważ dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z gminną biblioteką. Dowiedziały się: skąd się biorą książki w bibliotece; co oznaczają numerki napisane w książkach; kto może korzystać z biblioteki; jak można się do niej zapisać? Dyrektor opowiedziała im również o tym, jakie cuda i dziwy mogą spotkać w książkach, i jak wiele korzyści daje czytanie.

Następnie przedszkolaki utworzyły „pociąg”, którym odbyły wycieczkę po bibliotece. Zatrzymywały się na „stacjach”: Wypożyczalnia dla dzieci i dorosłych; Czytelnia oraz Czytelnia internetowa. Po powrocie mogły pooglądać książeczki, które ich zainteresowały. Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały od bibliotekarki na pamiątkę książeczkę do przedszkolnej biblioteczki, kolorowanki z ulubionymi bohaterami bajek oraz cukierki. Natomiast przedszkolaki także odwdzięczyły się prezentem. Przygotowały dla Ewy Zdziarskiej niespodziankę - książeczkę jej portretami, które same narysowały.

 

- Dzieciaki zrobiły mi ogromną przyjemność. Album stoi na honorowym miejscu w wypożyczalni. Oprócz typowo dydaktyczno-wychowawczych celów spotkania jest to także forma promocji biblioteki. Próbujemy pokazać dzieciom, że jest to miejsce, w którym dzieje się coś ciekawego, gdzie warto przyjść. Chciałabym, aby te spotkania przyczyniły się do wzrostu liczby małych gości w mojej bibliotece – mówiła uradowana dyrektorka biblioteki. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a panie bibliotekarki na do widzenia otrzymały mnóstwo całusów przesłanych przez maluchy. Kolejne spotkania odbędą się w maju z okazji Międzynarodowego Święta Książek i Bibliotekarzy.

Rzeczywiście wizyta w krzynowłoskiej bibliotece, dla takich maluchów to prawie wycieczka. Wszak po perypetiach z poprzednim właścicielem lokalu biblioteki, wójt musiał ją przenieść w inne miejsce. Teraz jest trochę na uboczu, ale gmina czyni wszystko, by osłodzić czytelnikom tę niedogodność. Potrwa ono jeszcze jakiś czas, dopóty nie powstanie budynek w pobliżu szkoły.

Teraz wójt zadysponował autobus, który dowiózł maluchy na ulicę Mławskiej 15 B, gdzie obecnie mieści się gminna książnica. Ponadto jest tam też opiekun szkolny, Agnieszka Dzielińska, która towarzyszy najmłodszym czytelnikom, by bezpiecznie dotarły do biblioteki.


 

Oprac. B. K.

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007