Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Warszawa da się lubić

21.03.201309:58

Sylwester

Centrum Nauki Kopernik, stadion im. K. Górskiego to główne punkty trasy wycieczki, jaka odbyła się 13 marca 2013 r. 44 gimnazjalistów Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej pod opieką p. A. Kobylińskiej, p. M. Budnej, p. E. Chmielińskiej oraz p. M. Sokoła pojechało do Warszawy.

Eksperymenty w CNK

Wyjazd do stolicy był kolejną świetną okazją do integracji młodzieży. Jednym z głównych celów wycieczki był pobyt w najnowocześniejszej instytucji europejskiej – Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie rozbudzali swoją ciekawość poprzez odkrywanie związków nauki z kulturą i codziennością. Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które rozwija nie tylko ciekawość, ale pozwala zrozumieć świat podczas zabawy i udowadnia, że każdy jest odkrywcą przez całe życie. Na zwiedzających czeka tam ponad 450 eksponatów gotowych do samodzielnego eksperymentowania. Wszystkie te interaktywne stanowiska znajdują się w sześciu stałych galeriach: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Strefa światła, Korzenie cywilizacji, Bzzz!, RE:generacja .Tutaj uczniowie testowali, sprawdzali, analizowali, eksperymentowali, czyli poznawali świat wszystkimi zmysłami. Mieli okazję poszukać odpowiedzi na wiele pytań otaczającego świata z dziedzin fizyki, chemii, biologii, czy astronomii. Uczniowie mogli zobaczyć jak powstaje tornado, unieść się na latającym dywanie, zagrać na laserowej harfie, przejść przez jaskinię strachu, czy rozciągnąć bańkę mydlaną. Mieliśmy też okazję zobaczyć interaktywną wystawę WSZYSTKO GRA, gdzie przy pomocy nietypowych, często bardzo prostych instrumentów można przeprowadzić zaskakujące muzyczne doświadczenia. Jedną z atrakcji dla zwiedzających był 20 minutowy teatrzyk robotyczny, wyreżyserowany na podstawie bajki S. Lema. Podczas wizyty w CNK każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ale wszyscy stwierdzili, że taka forma poznawania świata jest najciekawsza, a nauka poprzez doświadczenia bardzo fascynująca.
 

Wizyta na stadionie

Na uczestników wycieczki czekała jeszcze jedna atrakcja. Był nią pobyt na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego połączony ze zwiedzaniem tego nowego i pięknego obiektu.

Naszą wędrówkę zaczęliśmy od recepcji, gdzie przywitał nas przewodnik objaśniając trasę godzinnej wycieczki. Trasa Piłkarza obejmowała m.in. zwiedzanie trybun, szatni piłkarskich, zaplecza odnowy biologicznej dla zawodników, pokoju sędziowskiego oraz podziemnych parkingów, gdzie przyjeżdżają autokary z zawodnikami. Z nieukrywaną radością zasiedliśmy na trybunach, aby skonfrontować swoje wyobrażenia o obiekcie z rzeczywistością. Stadion zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń wielu sportowców naszej szkoły. Mamy tylko nadzieję, że wrócimy tam niedługo jako kibice, aby obejrzeć mecz godny wielkości tego obiektu. Krzynowłoscy piłkarze obiecali wychowawcom, że w przyszłości to być może oni zagrają na tym pięknym stadionie. Kto wie?


 

Kolacja w Arkadii

Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się do Centrum Handlowego „Arkadia”, aby odpocząć i zjeść posiłek. W wyśmienitych humorach wracaliśmy do domów, żegnając naszą stolicę. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników wycieczki były przygotowane przez dziewczęta z kl. II a popisy wokalne, które stanowiły miły akcent podróży autokarem.

Za każdym razem okazuje się, że stolica może nas mile zaskoczyć!
 

Fot. i tekst A. Kobylińska

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007