Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Pielęgnujemy Wielkanocne tradycje

28.03.201315:14

Sylwester

Pielęgnowali je na zajęciach artystycznych uczniowie ze szkoły w Ulatowie-Adamach. W marcu 2013 r. pod kierunkiem Bożeny Pszczółkowskiej wykonywali Wielkanocne stroiki, karty świąteczne oraz malowali pisanki. Przygotowali przepiękne ozdoby o różnych formach przestrzennych i rozmiarach.

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa. Święta te mają bogatą tradycję i towarzyszy im wiele obrzędów. Warto pielęgnować zwyczaje praktykowane jeszcze w większości polskich domów. Do wykonania świątecznych ozdób użyto różnego rodzaju materiałów naturalnych.

Malowanie jajek to tradycja ciesząca się największą popularnością. Jajka od tysiącleci uważane są za symbol odradzającego się życia. Sądzono, że mają niezwykłą moc – chronią przed złem i gwarantują urodzaj. Ozdabianie jaj oraz klejenie stroików było dla uczniów nie lada frajdą. Przygotowywanie świątecznych ozdób było też okazją do porozmawiania o polskich tradycjach Wielkanocnych. Sprawiają one, że to święto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni są bardziej radosne.

Prace uczniów zostały wystawione w szkole na górnym korytarzu. Później każdy zabrał swój stroik do domu, który z pewnością będą ozdobą na Wielkanocnym stole.
 

Oprac.:Danuta Łubińska
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007