Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Gimnazjalny czas wyborów

08.05.201315:22

Sylwester

Przed uczniami klas trzecich gimnazjum pierwszy tak ważny wybór życiowy - szkoła ponadgimnazjalna i wstępnie przyszły zawód. Uczniowie z IIIb z wychowawczynią Agnieszką Urbańską, 17 kwietnia gościli w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu. Dwa dni potem, ta sama klasa, z kolegami z IIIa i wychowawcą Wojciechem Jaworskim odwiedzili PUP w Przasnyszu.

 

- Nauczyciele, a w szczególności wychowawcy starają się pomóc młodzieży w podjęciu tej decyzji w różny sposób. Była to doskonała okazja do poznania szkoły, ale przede wszystkim zapoznania się ze specyfiką służby policjanta, żołnierza zawodowego oraz strażaka – informowała A. Urbańska- Zostaliśmy ciepło i serdecznie przyjęci, choć nie ominęła nas kontrola detektorem przez przyszłych policjantów. Mogliśmy porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych zawodów, poznać sprzęt, którym posługują się służby mundurowe, itp. Uczestniczyliśmy w musztrze wojskowej, obejrzeliśmy pokaz sztuki samoobrony, degustowaliśmy sałatkę niemiecką, cukierki rosyjskie i angielskie - relacjonował jeden z przyszłych policjantów bądź strażaków.

Wizyta w urzędzie pracy

Wyjazd do PUP-u to kolejny element pomocy w wyborze zawodu. Szkolenie przeprowadziła Joanna Hejner - Lider Klubu Pracy.

Po zapoznawczej rozmowie młodzież obejrzała ciekawy dydaktyczny film o czynnikach trafnego wyboru szkoły i zawodu, planowaniu kariery zawodowej, stanie bezrobocia w Polsce, obecnym i perspektywicznym rynku pracy. Oprócz tego uczniowie zostali poddani Testowi Hollanda, którego wyniki podpowiadają, do jakich zawodów mają największe predyspozycje.

Wizyta szczycieńskich licealistów

- Natomiast 29 kwietnia br. trzecioklasiści spotkali się z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Szczytnie. Film, który zaprezentowali, pokazał szeroką gamę szkół ponadgimnazjalnych – informował W. Jaworski.

Były to kierunki: Liceum Ogólnokształcące - edukacja policyjna i klasa sportowa, technikum - ekonomista, handlowiec, informatyk, mechanik, agrobiznes oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa - operator obrabiarek skrawających, monter maszyn i urządzeń, sprzedawca, klasy piekarz, fryzjer, stolarz, elektryk, cukiernik, murarz-tynkarz, kucharz, krawiec, ślusarz, wędliniarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych i inne. Mogliśmy także podziwiać niektóre wytwory uczniów tejże szkoły - spawaczy, tokarzy, skrawaczy – dodał gimnazjalista Tomek.

Trzeba mieć nadzieję, że te przedsięwzięcia choć w niewielkim stopniu pomogą trzecioklasistom podjąć trafną decyzję.

A. Urbańska i W. Jaworski

Oprac. B.K.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007