Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Gimnazjalny Festiwal Projektów Edukacyjnych w Krzynowłodze Małej

11.06.201308:19

Sylwester

Gimnazjaliści klas drugich mają za sobą premierowe prezentacje projektów edukacyjnych. We wtorek, 28 maja 2013 r mieli okazję zaprezentować efekty swojej trzymiesięcznej pracy. Zdobytą wiedzę i umiejętności przedstawili w formie multimedialnych pokazów, plakatów, albumów, gazetek.

 

Prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie wśród publiczności. Dzięki tej metodzie gimnazjaliści nie tylko zgłębili swoją wiedzę na dany temat, ale również nauczyli się zasad współpracy w grupie i odpowiedzialności. Przede wszystkim jednak pokazali swoje umiejętności publicznego prezen-towania w interesujący sposób własnych dokonań. Każda z 8 grup projektowych w ciekawy sposób przybliżyła zgromadzonym różnorodną tematykę projektów. Od młodych chemików mieliśmy okazję dowiedzieć się jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa woda i dlaczego nie można jej marnować.

O tym, jak bardzo ciekawe jest życie pszczół opowiadałała grupa biologów, zapraszając na degustację smacznych miodów. Inne z grup projektowych starały się zachęcić wszystkich do przejażdżki moskiewskim metrem lub do podróży w poszukiwaniu życia na innych planetach Układu Słonecznego. Jak ciekawa jest historia kościoła parafialnego w Krzynowłodze Małej pokazał film nagrany przez grupę młodych historyków z klasy II a. Drugoklasiści, którzy przygotowali projekt z języka polskiego przybliżyli nam sylwetki literackich laureatów Nagrody Nobla. Wielka Brytania ma wiele zwyczajów i tradycji, o czym opowiedzieli nam gimnazjaliści w projekcie z języka angielskiego.

Sala gimnastyczna to największy obiekt sportowy w gminie. Czy spełnia nasze oczekiwania? Właśnie na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie realizujący kolejny projekt edukacyjny. Jeżeli festiwal projektów, to nie mogło zabraknąć występów artystycznych młodych wokalistów z naszej szkoły. Rodzice też mieli swój wkład, przygotowując pyszny poczęstunek dla swoich pociech, aby mogli posilić się w przerwie między prezentacjami.

Zmagania naszych gimnazjalistów z uwagą śledziła Dyrekcja, koordynatorzy projektów czyli wychowawcy klas drugich, opiekunowie projektów oraz cała młodzież gimnazjalna. Festiwal Szkolnych Projektów wpisał się już na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. Jest to nie tylko ciekawa lekcja dydaktyczna, ale wspaniałe święto w szkole.

A. Kobylińska oraz uczniowie klas II gim.

Fot. I. Czajkowska, W. Jaworski

oprac. B.K.

Ekipy projektowe ze swoimi koordynatorami

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007