Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Monitoring wizyjny w Zespole Szkół

09.08.201314:53

Sylwester

  Od nowego roku szkolnego uczniowie z Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej będą bezpieczniejsi. Właśnie założony tu został system monitoringu wizyjnego składający się z siedmiu kamer i komputera bazowego rejestrującego obraz z każdej kamery włączonej do monitoringu.

Wójt gminy Adam Bacławski już zapowiada, że to dopiero początek takich inwestycji w oświatowej infrastrukturze. – O skuteczności monitoringu przekonaliśmy się już niejeden raz. Doskonale zdało to egzamin w przypadku samego budynku urzędu gminnego i terenu przed urzędem. Dlatego założenie monitoringu w szkołach jest teraz naszym priorytetem – informuje wójt.

Krzynowłoski zespół szkół jest największą placówką oświatową w całej gminie Krzynowłoga Mała. Uczęszcza tu łącznie 322 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Poza tym w pobliżu szkoły znajduje się boisko wielofunkcyjne, które po godzinach pracy nauczycieli jest udostępniane wszystkim chętnym. Dlatego elektroniczny system monitorowania szkoły i jej zaplecza stał się koniecznością.

- Zaczynamy od Krzynowłogi Małej, ale w kolejce czekają już kolejne placówki – zapowiada Adam Bacławski. – Do końca roku szkolnego 2013-2014 podobne systemy powinny powstać w Romanach Seborach i Ulatowie-Adamach.

Na założenie monitoringu w krzynowłoskim zespole szkół przeznaczono ponad siedem tysięcy złotych. Dzięki tej inwestycji chronione jest wnętrze szkoły, teren parkingu, placu zabaw i boiska przyszkolnego. – To na pewno zwiększy bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Mamy jednak też nadzieję, że znacząco zmniejszy się zagrożenie aktami chuligaństwa i wandalizmu. Takie uciążliwe społecznie zachowania zwykle zanikają tam, gdzie jest zamontowane czujne oko kamery. I to jest jeden z naszych zasadniczych celów przyświecających naszej inwestycji – wyjaśnia wójt.

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007