Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Biblioteka w rozwoju

20.09.201311:45

Michał

 Gminna Biblioteka Publiczna jest najważniejszą instytucją kulturalną w naszej gminie. Jednostka mająca swoją siedzibę w Krzynowłodze Małej od lat stara się rozwijać nie tylko dzięki dotacjom z kasy gminnej, lecz także dzięki środkom zewnętrznym. I udaje jej się to coraz lepiej.

Jeszcze w 2012 roku biblioteka kierowana przez panią Ewę Zdziarską zakwalifikowała się do wielkiego projektu mającego wesprzeć cyfryzację wszystkich jednostek tego typu na Mazowszu. Dzięki Mazowieckiemu Systemowi Informacji Bibliotecznej koordynowanemu przez Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego także czytelnicy z naszej gminy będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnego dostępu do katalogów książek oferowanych przez Internet.

Jak informuje pani dyrektor, niedługo w bibliotece przybędą dwa nowe komputery z pełnym wyposażeniem biurowym i dostępem do sieci www. Pomoże to zwłaszcza tym osobom, które same nie mają w domu takiego dostępu lub nie mogą skorzystać z programów udostępnianych za darmo na komputerach bibliotecznych.

 

W tym roku uda się z pewnością także zwiększyć liczbę nowych pozycji książkowych. Wszystko to dzięki środkom pozyskanym od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które mają być przeznaczone na zakup nowości wydawniczych – łącznie jest to kwota 4 500 zł.

Z kolei dzięki dotacji z Fundacji ORANGE, z którą krzynowłoska jednostka współpracuje w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, czytelnicy mogą cieszyć się z bezpłatnego dostępu do Internetu – koszty z tym związane są bowiem pokrywane w całości ze środków przyznanych przez Fundację.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007