Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Pielgrzymi z Krzynowłogi

29.09.201322:23

Michał

  W przedostatnią sobotę września grupa ponad 30 osób wyruszyła z Krzynowłogi do Przasnysza, by przyłączyć się do grupy pielgrzymiej wędrującej do Rostkowa, miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Dla uczniów z krzynowłoskiego zespołu szkół to już prawdziwa pątnicza tradycja.

Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod znamiennym hasłem: „Wierzę – jestem widoczny”, nawiązującej nie tylko do postawy chrześcijańskiej, lecz także do konieczności noszenia odblasków w trakcie wędrowania po drogach publicznych.

Do Rostkowa poszło łącznie 31 uczniów ze szkoły podstawowej w Krzynowłodze wraz z opiekunami z miejscowego zespołu szkół. Do Przasnysza dojechaliśmy autobusem dość wcześnie. Mieliśmy więc, czas, by obejrzeć wystawę poświęconą św. Stanisławowi Kostce przygotowaną w Muzeum Historycznym. Byliśmy świadkami otwarcia tejże wystawy przez biskupa Romana Marcinkowskiego i burmistrza Przasnysza Waldemara Trochimiuka.

Po zawiązaniu wspólnoty na placu przed kościołem św. Wojciecha pielgrzymi w Krzynowłogi musieli wykazać się cierpliwością, by wreszcie móc wyruszyć w drodze. W końcu jednak nadszedł czas wymarszu w grupie dziesiątej reprezentującej cały dekanat dzierzgowski.

  

Po dojściu do miejsca pielgrzymowania wszyscy uczniowie wzięli udział we mszy św. celebrowanej przez biskupa Marcinkowskiego. Jego Ekscelencja odwołał się w trakcie swojej homilii do wspomnianego hasła pielgrzymki. Podkreślił, że gdy jest ciemno, dzieci i młodzież powinni poruszać się po drogach w bezpiecznym, odblaskowym stroju. Analogicznie swoją widoczność na drogach życia powinni zaznaczać chrześcijanie – powinni być widoczni w swoim otoczeniu i nie wstydzić się, że są wyznawcami Chrystusa.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007