Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Czujne kamery w naszych szkołach

14.11.201308:41

Michał

Od kilku tygodni systemy monitoringu wizyjnego chronią już wszystkie szkoły znajdujące się na terenie naszej gminy. Po placówce w Krzynowłodze Małej podobne instalacje zamontowano w szkołach podstawowych w Romanach Seborach oraz Ulatowie Adamach.

W Romanach Seborach zainstalowano łącznie pięć kamer, w tym dwie wewnątrz budynku. Dzięki temu chronione będzie nie tylko otoczenie siedziby szkoły, lecz także same sale lekcyjne. Natomiast szkoła w Ulatowie Adamach wzbogaciła się o cztery kamery zewnętrzne. W obu jednostkach dzięki temu znacząco poprawi się bezpieczeństwo – tak uczniów czy nauczycieli, jak i majątku obu szkół.

Co istotne, cała inwestycja została sfinansowana ze środków zewnętrznych. Dzięki temu gmina nie musiała nic dokładać z własnych funduszy. Pieniądze na założenie kamer wyłożyła jedna z firm ubezpieczeniowych w ramach tzw. funduszu prewencyjnego. Łączny koszt instalacji kamer w Romanach Seborach wyniósł i Ulatowie wyniósł nieco ponad siedem tysięcy złotych.

- Z podobną decyzją nosiliśmy się już od jakiegoś czasu. Warto jednak było poczekać chwilkę, żeby pozyskać środki zewnętrzne. Efekt jest taki, jak zakładaliśmy, a jednocześnie pieniądze planowane na ten cel zostaną w budżecie – wyjaśnia wójt gminy Krzynowłoga Mała Adam Bacławski.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007