Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

 

Mając w pamięci Niepodległą…

15.11.201310:45

Michał

Społeczność gminy Krzynowłoga Mała licznie asystowała w uroczystościach rocznicowych odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada władze samorządowe, przedstawiciele szkół, strażacy i mieszkańcy gminy wspólnie oddali hołd tym, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.

Uroczystości 95. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej sprawowanej w krzynowłoskiej świątyni. Tu również uczniowie z miejscowego zespołu szkół zaprezentowali niezwykły spektakl patriotyczny, przygotowany pod okiem swoich opiekunów: Marty Piotrowskiej, Marzeny Ulatowskiej i Wojciecha Jaworskiego. W ciągu kilkudziesięciu minut zebrani mogli przypomnieć sobie przyczyny utraty niepodległości w XVII wieku, następnie trud walki o niepodległość i ofiary powstań, aż po tragedie dotykające nas w okresie II wojny światowej – jak zbrodnia wołyńska, której 70. rocznicę obchodzimy w tym roku.

Kolejnym punktem obchodów był wspólny przemarsz w asyście druhów strażaków pod pomnik 40 pomordowanych. Tradycyjnie na grobie naszych rodaków złożono wieńce i kwiaty, aby oddać im hołd i podkreślić, że poniesiona przez nich ofiara nie była daremna.

Tu także dyrektor krzynowłoskiego zespołu szkół Włodzimierz Rudziński przybliżył zebranym idee świętowania dnia 11 listopada, a ksiądz proboszcz odmówił modlitwę za wszystkich poległych w walkach o wolną Polskę. Głos zabrał też wójt Adam Bacławski, który dziękował wszystkim zebranym za udział w tym ważnym święcie i podkreślał, że pamięć o wydarzeniach sprzed niemal 100 lat jest patriotycznym obowiązkiem nas wszystkich.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007