Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Andrzejkowo i mikołajkowo w Ulatowie

11.12.201311:09

Michał

Szkoła Podstawowa w Ulatowie stara się dbać o tradycje na różnych polach. Niekiedy wymaga to od kadry nauczycielskiej i uczniów dużej powagi. Są jednak takie zwyczaje, które każą nam zapomnieć o powadze i uroczystym nastroju. W takim duchu świętowano też niedawno obchodzono andrzejki i mikołajki.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby z kolei pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Tradycyjnie więc od lat szkoła obchodzi dzień św. Andrzeja bardzo uroczyście.

 

Imprezę andrzejkową przygotował w tym roku samorząd i uczniowie klasy VI pod kierunkiem nauczycielki Anity Białobrzewskiej. Były więc nie tylko wróżby, lecz także „profesjonalne” wróżki, które przepowiadały przyszłość młodszym kolegom i koleżankom – wróżyły z wosku, kuli i kart. Zwieńczeniem tego popołudnia była dyskoteka dla wszystkich.

 

  

Zaledwie kilka dni później do szkoły przybył długo oczekiwany gość, zwłaszcza przez najmłodszych. Święty Mikołaj nie wyróżniał jednak nikogo i odwiedzał po kolei wszystkie klasy – od dzieci z oddziału przedszkolnego po szóstoklasistów. Wszyscy też widocznie sprawowali się dobrze w mijającym roku, gdyż nikt nie został pominięty w kolejce po paczkę. Na zakończenie wizyty św. Mikołaj zrobił sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcia z uczniami i wyruszył w dalszą drogę. Wróci do nas niebawem, 24 grudnia…

 
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007