Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Sportowe mikołajki w Krzynowłodze

12.12.201322:42

Michał

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej bardzo długo świętowali imieniny Mikołaja. Wydarzeń i atrakcji przygotowano tak dużo, że trzeba było je rozłożyć na dwa dni. Wszyscy więc mogli powiedzieć, że emocji było dwa razy więcej niż zazwyczaj.

Najpierw w czwartek, 5 grudnia, wszyscy wzięli udział w apelu „Wulgaryzmom mówimy stanowcze NIE”. W ten sposób uczniowie odnieśli się do rosnącej mody – również wśród osób młodszych – na używanie słów zaśmiecających polszczyznę. Całe to wydarzenie najlepiej puentuje urywek jednego z wierszy przygotowanych specjalnie z tej okazji: „język jest nie po to, żeby z mowy robić błoto”.

Zorganizowany apel wiązał się z dalszymi wydarzeniami zaplanowanymi w szkole. Często niestety bowiem słowa wulgarne padają na arenach sportowych – zarówno tych dużych, jak i tych lokalnych. Tymczasem tu już po raz drugi odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej, w którym zagrali ze sobą uczniowie klas IV–VI (5 grudnia) oraz gimnazjaliści (6 grudnia) – zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Aby więc uczyć dzieci i młodzież właściwych zachowań, w trakcie turnieju propagowano hasło kibicowania przez duże „K” – w duchu fair play.

 

Rywalizacja, jak to zwykle przy takich okazjach, była bardzo zacięta. Zawody dziewcząt w gronie drużyn młodszych wygrały reprezentantki klasy VI. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z klasy IV, a trzecie – z klasy V. Wśród chłopców wygrali najmłodsi, czyli czwartoklasiści, przed zawodnikami z klas VI i V.

 

Turniej gimnazjalistek, rozegrany następnego dnia, wygrały reprezentantki z klasy IIa; w ostatecznej klasyfikacji wyprzedziły zawodniczki kolejno z IIIa i Ia. Wśród chłopców bezkonkurencyjni byli najstarsi zawodnicy z IIIa. Druga lokata przypadła uczniom z IIa, a trzecia – z Ia.

W ogóle dzień 6 grudnia obfitował w miłe zdarzenia. W młodszych klasach pojawił się św. Mikołaj i podarował wszystkim dzieciakom prezenty. Nieco starszym zostawił co nieco pod szkolnymi chonikami. Tych z największym apetytem obdarzył natomiast… megapizzami, przywiezionymi przez umyślnych gońców – zapewne z samej Laponii.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007