Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Wigilie w naszych szkołach

03.01.201410:03

Michał

Tuż przed Bożym Narodzeniem społeczności szkolne z naszch placówek zbierały się na tradycyjnych przedstawieniach jasełkowych, by w ten sposób przypomnieć o najpiękniejszych tradycjach tych jakże polskich świąt. Spotkania wigilijne odbyły się m.in. w Szkole Podstawowej w Ulatowie Adamach oraz w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej. 

 

Zarówno w jednej, jak i drugiej szkole jasełka odbyły się 19 grudnia. W Ulatowie Adamach przedstawienie zaczęło się wspólnym odśpiewaniem pięknej kolędy pt. „Cicha noc”. Później był czas na spektakl zaprezentowany przez uczniów wybranych ze wszystkich szkolnych klas. Przedstawienie pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik” zawierało nie tylko tradycyjne historie bożonarodzeniowe, lecz także motywy odnoszące się do współczesnego świata. Całą inscenizację reżyserowały przedstawicielki grona pedagogicznego Gabriela Modzelewska i Magdalena Morawska, nad oprawą muzyczną czuwała zaś Anita Białobrzewska. Scenografię i kostiumy przygotowały Bożena Pszczółkowska i Katarzyna Wódkiewicz.

 

W szkolnej uroczystości brali udział również zaproszeni goście: ksiądz proboszcz parafii Skierkowizna Karol Kaniewski, pani Sylwia Lipińska oraz przedstawiciele rady gminy Wiesław Kołakowski i Elżbieta Ulatowska.

Po zakończonym przedstawieniu dyrektor szkoły Danuta Łubińska serdecznie wszystkim podziękowała oraz złożyła życzenia świąteczne i noworoczne. Do życzeń dołączył się ks. Kaniewski. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodkimi czekoladkami od państwa radnych.

Tego samego dnia wigilia odbyła się w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej. Tu również jasełka zostały wzbogacone o motywy współczesne. Uczniowie z gimnazjum i szkoły podstawowej wcielili się w podróżnych, którzy na przystanku autobusowym rozmawiają o przedświątecznych przygotowaniach. Nie zauważają, kiedy na przystanek przychodzi biedna kobieta z płaczącym dzieckiem – Maryją z płaczącym Jezusem. W ten sposób uczniowie chcieli przypomnieć wszystkim, że Jezus przychodzi do nas każdego dnia, szczególnie przez ludzi biednych, głodnych, opuszczonych…

 

Cały spektakl był przeplatany tematycznie dobranymi pieśniami i kolędami w wykonaniu utalentowanej młodzieży ze szkoły w Krzynowłodze: Aleksandry Czarzastej, Alicji Cichowskiej, Joanny Cichowskiej, Magdaleny Gazdy oraz Angeliki Merchel. Był też czas na wspólne kolędowanie, przy akompaniamencie gitar, które przygotowała schola parafialna pod opieką ks. proboszcza Jacka Wichorowskiego. Sam początek uroczystości był natomiast okazją do zaprezentowania talentu Marcina Czarzastego, Katarzyny Cichowskiej oraz Mateusza Szemplińskiego, którzy na cymbałkach oraz flecie zagrali kolędy.

W przygotowaniu jasełek wzięli udział uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli: Jagienki Cesarek, Hanny Sulki, Edyty Ujazdowskiej oraz Urszuli Urban.
 


 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007