Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Baśniowe spotkanie z rodzicami

10.02.201422:33

Michał

Szkolne wywiadówki wcale nie muszą być nudne, zwłaszcza jeśli odbywają się tam, gdzie realizowane są zajęcia finansowane z programów europejskich. Tak jest choćby w szkole w Krzynowłodze Małej. Ostatnie zebranie z rodzicami zostało okraszone tu specjalnym występem teatralnym w wykonaniu młodych aktorów.

Podczas wywiadówki, która odbywała się 5 lutego, przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowało się liczne grono uczniów, którzy biorą udział w zajęciach teatralnych i tanecznych finansowanych z programu „Ocean możliwości”. Program ten jest realizowany dzięki dotacji pozyskanej z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dzieci wystawiły wraz ze swoimi opiekunkami spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Doborowa obsada, wspaniałe dekoracje, efektowne stroje i oprawa muzyczna sprawiły, że zaproszeni goście czuli się jak teatrze. Spektakl wywarł ogromne wrażenie na widzach, ponieważ młodzi aktorzy i tancerze pokazali wysoki poziom umiejętności. Owacje publiczności trwały długo i żal było schodzić ze sceny. W tym sukcesie dużą rolę odegrała opiekunka koła teatralnego Joanna Wawszczak, która była inicjatorką całego przedsięwzięcia. Jej też należy oddać, że była w stanie tak zmobilizować dzieciaki, by zagrały tak olśniewająco.

 

W spektaklu zagrali: Król – Mateusz Szempliński, Królowa – Anita Kawiecka, Królewicz – Kamil Kukliński, Księżniczka na ziarnku grochu – Ala Cichowska. W pozostałych rolach wystąpili: Kasia Cichowska, Olga Sulka, Patrycja Łączyńska, Ania Michalska, Aniela Łazicka, Kinga Leśniewska, Marcin Czarzasty, Mariusz Żmijewski, Daria Pejs, Mateusz Dzieliński, Karolina Kawiecka, Patrycja Łazicka. W specjalnej roli wystąpiła gimnazjalistka Ola Czarzasta, która przepięknie zaśpiewała piosenkę dobraną do zrealizowanego spektaklu.

 

W scenie ślubu młodej pary królewskiej pojawili się uczniowie z koła tanecznego prowadzonego przez panią Urszulę Urban i zaprezentowali się w walcu wiedeńskim. Na balu jako dworzanie zatańczyli: Weronika Kawiecka, Jakub Janowski, Adrian Merchel, Kamil Zambrzuski, Aleksandra Król, Adam Lewandowski, Kacper Sadowski, Wioleta Rączkiewicz, Justyna Zembrzuska oraz Mateusz Czarzasty.

Na koniec Joanna Wawszczak podziękowała rodzicom za rodzicom za wkład w przygotowanie przepięknych strojów, które sprawiły, że przedstawienie było tak efektowne i piękne.

Dyrekcja szkoły przekazuje też jeszcze jedną, ważną informację: w czwartek, 13 lutego, o godzinie 13.00 w szkole odbędzie się jeszcze jeden pokaz przedstawienia. Gośćmi honorowymi będą pracownicy Urzędu Gminy, władze samorządowe, a także członkowie zespołu zapustniczego "Krzyniacy", współpracujący od lat z placówką. Nie jest to jednak spotkanie zamknięte, dlatego przyjść na nie mogą także ci, który chcieliby zobaczyć w akcji młodych krzynowłoskich aktorów.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007