Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Wiosenne uroczystości w szkołach

05.05.201409:34

Michał

Przełom kwietnia i maja jest okresem wyjątkowym dla naszego kraju. Rokrocznie świętujemy wtedy ważną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, a od tego roku – świętować będziemy także kanonizację papieża Jana Pawła II. O tych wszystkich rocznicach muszą pamiętać zwłaszcza szkoły, których zadaniem jest edukacja obywatelska młodych pokoleń.

Dzień po uroczystej kanonizacji, 28 kwietnia, w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej odbył się uroczysty apel, przygotowany przez Jagienkę Cesarek, poświęcony – już – świętemu Janowi Pawłowi II. Było to niejako podsumowanie wydarzeń dotyczących kanonizacji, które odbyły się zaledwie dzień wcześniej. Wybrani uczniowie przywołali wspomnienia o Karolu Wojtyle, który jako papież realizował każdego dnia Chrystusowe przykazania miłości Boga i bliźniego. Zwłaszcza pieśni wykonane przez Joannę Cichowską i Olę Czarzastą wywołały wśród zgromadzonych wielkie wzruszenie.

- W dobie, gdy młodym ludziom brakuje autorytetów, nie wolno nam zapomnieć o największym rodaku, który choć należał do grona najważniejszych ludzi tego świata, potrafił być dla nas taki bliski, kochany i tak naturalnie nasz – tak podsumowała całą uroczystość dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Budna.

O apelu z okazji uchwalenia 3-majowej konstytucji nie zapomnieli z kolei uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Romanach Seborach. Uczniowie klas III-VI opowiedzieli 30 kwietnia o wydarzeniach, które towarzyszyły uchwaleniu pierwszej konstytucji w Europie. Recytacja wierszy i pieśni patriotycznych była wyrazem pamięci najmłodszych mieszkańców gminy o samych twórcach konstytucji, jak i wciąż ważnych hasłach w naszym życiu: BÓG, HONOR, OJCZYZNA.

Uczniów ze szkoły w Romanach przygotowały do występu nauczycielki Edyta Ujazdowska i Magdalena Gałązka.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007