Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Ekologiczne święto w Romanach-Seborach

10.05.201416:42

Michał

Przełom kwietnia i maja to czas wielu wydarzeń związanych z ekologią. W tym okresie na całym świecie obchodzony jest m.in. Dzień Ziemi mający uświadomić wszystkim, jak ważne jest dbanie o środowisko i naszą przyrodę. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Romanach Seborach przygotowała szereg imprez przypominających o tym najważniejszym święcie ekologii.

Uroczystości związane z Dniem Ziemi zorganizowano we środę, 7 maja. Tego dnia odbyła się m.in. inscenizacja ekologiczna, a także rozstrzygnięcie szkolnych konkursów plastycznych.

W spektaklu uczniowskim zatytułowanym: „Taki może być świat za kilka lat” działo się naprawdę dużo. Na pewien czas szkolny korytarz zamienił się w… wysypisko śmieci. Uczniowie, wcielając się w role zużytych puszek, papierów i butelek, zaapelowali do wszystkich, aby segregować odpady. Tylko tak bowiem można podobne śmieci poddać recyklingowi. A to z kolei pomaga ratować świat przed niepotrzebnym wytwarzaniem opakowań, a co za tym idzie – zaśmiecaniem środowiska.

W szkole od pewnego czasu trwały także konkursy: plastyczny oraz międzyklasowy o oryginalnej nazwie „Śmiecior – ludzik z odpadów”. Prace uczniów oceniali zaproszeni goście: Ewelina Mucha-Mączyńska i Edward Gołota reprezentujący Nadleśnictwo Przasnysz, a także Sylwia Lipińska z Urzędu Gminy w Krzynowłodze Małej. Ostatnim jurorem była przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Jaśkiewicz.

Wyniki konkursu plastycznego:

klasy I–III

  1. miejsce: Kinga Mostowa (kl. III)
  2. miejsce: Magdalena Kakowska (kl. III)
  3. miejsce: Krystian Grzywiński (kl. III)

klasy IV–VI

  1. miejsce: Maciej Bruździak (kl. V)
  2. miejsce: Angelika Gadomska (kl. VI)
  3. miejsce: Maciej Sulkowski (kl. IV)

W konkursie „Śmiecior – ludzik z odpadów” jury uznało, że wszystkie prace są ciekawe, dlatego wszystkie klasy zostały nagrodzone.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody z rak dyrektor szkoły Agaty Chmielewskiej. Prace plastyczne uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Dzięki temu autorzy będą mogli jeszcze przez jakiś czas cieszyć się z efektów własnej pracy.

Na zakończenie Ewelina Mucha-Mączyńska poprowadziła krótki wykład skierowany do uczniów, który miał uczulić dzieci na to, jak dbać o środowisko naturalne. Zaproszeni goście wręczyli także wszystkim uczniom drobne upominki.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007