Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Mobilne Muzeum Jana Pawła II

18.05.201422:33

Michał

W miesiącu, który najbardziej kojarzony jest z polskim papieżem Janem Pawłem II, czyli w maju, do Krzynowłogi Małej zawitało mobilne muzeum tego wielkiego Polaka. Muzealne wystawy okazały się wielką atrakcją dla mieszkańców gminy i cieszyły się wielką popularnością.

Mobilne Muzeum JPII jest nowym projektem Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, mającym na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego. Usytuowane jest w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów, dzięki czemu może swobodnie wędrować po całym kraju. W jego wnętrzu kryją się sale wystawiennicze o powierzchni dużego mieszkania (ponad 60 metrów kwadratowych).

To swoiste „samochodowe” muzeum prezentuje osobiste pamiątki po Karolu Wojtyle, wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu. Wśród najciekawszych zbiorów można znaleźć m.in. brewiarz, którego papież używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, sutannę, a nawet stare narty Jana Pawła II.

W okresie, kiedy muzeum przebywało w Krzynowłodze, odwiedziło je wielu mieszkańców – od zorganizowanych grup szkolnych aż po seniorów. Dzięki temu lokalna społeczność mogła jeszcze dokładniej poznać papieża Polaka, którego 94. rocznicę urodzin obchodzono 18 maja.


 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007