Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Wycieczka z kulturą w tle

25.05.201422:17

Michał

Czym jest kultura? I łatwe to pytanie, i zarazem trudne. O tym, jak różnorodne jej oblicza zdarza się nam spotykać przekonali się gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej. W połowie maja uczniowie wybrali się na specjalną wycieczkę z kulturą w tle.

W połowie maja 35 uczniów wraz z opiekunami wybrało się do Pułtuska i Warszawy w poszukiwaniu różnych przejawów kultury. Najpierw młodzi ludzie mogli zapoznać się ze zbiorami pułtuskiego Domu Polonii gromadzącego pamiątki po naszych rodakach rozsianych po całym świecie. Tam też krzynowłoska młodzież mogła poznać jeszcze jedno oblicze kultury: oto uczniowie spotkali się z zamkowym mistrzem kelnerstwa. Ten pomógł młodzieży poznać zasady salonowego savoir vivre’u – jak zachowywać się przy stole, jak spożywać posiłki czy też jak korzystać z zastawy stołowej. Mówiąc zaś prościej – jak być kulturalnym w trakcie oficjalnego obiadu czy romantycznej kolacji.

 

Młodzież mogła nabyć wiedzę nie tylko w teorii – zaraz po wykładzie gospodarze zaserwowali uczestnikom wycieczki wystawny obiad. Była więc wyjątkowa okazja do tego, by poznane zasady zastosować w praktyce.

Nie był to jednak koniec kulturalnych atrakcji. Z Pułtuska wycieczka przeniosła się do stolicy, prosto do warszawskiego teatru muzycznego Buffo. Tam czekała na wszystkich nowa porcja kultury: musical „Metro”, który od ponad dwóch dekad z powodzeniem jest wystawiany w tym teatrze.

Kultowa już opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieżowych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim o miłości wzbudziła w młodych widzach ogromny zachwyt. Nic też dziwnego, że uczniowie już chcieliby powtórki z rozrywki. Oczywiście – bardzo kulturalnej. Czekają tylko na najbliższy termin.

Organizatorami i opiekunami wycieczki były: Alina Kobylińska, Agnieszka Urbańska i dyrektor szkoły Małgorzata Budna.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007