Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

„Mazowsze w Koronie” na inaugurację w Krzynowłodze

03.06.201408:23

Michał

W ostatnią niedzielę maja w krzynowłoskim kościele pw. św. Dominika odbył się niezwykły koncert muzyki poważnej w wykonaniu artystów warszawskich scen filharmonicznych. Była to inauguracja kolejnej edycji programu „Mazowsze w Koronie”, który od jedenastu lat jest organizowany w całym województwie. Cieszyć może więc to, że tak ważny cykl kulturalny rozpoczął się właśnie w Krzynowłodze Małej.

„Mazowsze w Koronie” to pomysł Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Ta instytucja ponad dekadę temu rozpoczęła pierwszą „pielgrzymkę” po miejscach, które na co dzień styku z wysoką kulturą nie mają. Ideą koncertów jest połączenie edukacji muzycznej z odkrywaniem wspaniałych zakątków Mazowsza – z pięknymi, choć mało znanymi zabytkami. Tym razem więc melomani mazowieccy mieli okazję odkryć piękno XVI-wiecznej świątyni krzynowłoskiej.

Podczas niedzielnego koncertu licznej publiczności zaprezentowali się artyści znani na co dzień z występów w operach i filharmoniach – nie tylko polskich, lecz także zagranicznych. Występ o nieco tajemniczej nazwie „Giganci czasu baroku” był wiązanką pieśni i muzyki skomponowanych w wieku XVII przez największych artystów muzycznych tamtego okresu: Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha czy Georga F. Haendla. W kościele zaśpiewała sopranistka Marta Boberska, a towarzyszył jest kwartet smyczkowy Prima Vista oraz Jakub Dmeński (klawesyn), Igor Cecocho (trąbka) i Anton Birula (teorba). Muzykom z Warszawy asystował ponadto chór z Przasnysza dyrygowany przez Rafała Witkowskiego.

Prawie półtoragodzinny występ bardzo podobał się mieszkańcom gminy i zaproszonym gościom, mimo że na co dzień trudno tu o kontakt z tak wymagającą sztuką. Pod wrażeniem był także wójt Adam Bacławski, który dziękował później artystom za wspaniały występ i razem ze starostą Zenonem Szczepankowskim obdarował kwiatami sopranistkę Martę Boberską.

Koncert, który odbył się w Krzynowłodze Małej, został wpisany do kalendarza imprez programu „Powiat Przasnyski Stolicą Kulturalną Mazowsza 2014”. Cykl ten odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Współorganizatorem występu artystów była także Gmina Krzynowłoga Mała.
 

 

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m





KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007