Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Dobry Dzień Dziecka nad zalewem Łoje

03.06.201421:41

Michał

Po raz kolejny w gminie Krzynowłoga Mała zorganizowano obchody Dnia Dziecka na sportowo. I po raz kolejny udało się przygotować uroczystość, która ściągnęła do nas liczne grono najmłodszych mieszkańców gminy. Impreza, która odbyła się w niedzielę, 1 czerwca w miejscowości Łoje, z pewnością należała do udanych.

Aby połączyć przyjemne z pożytecznym już kolejny raz Dzień Dziecka połączono z zawodami sportowo-pożarniczymi. Dzięki temu strażacy mogli pomóc w organizacji wydarzeń dla najmłodszych, a jednocześnie mieli zapewnioną dużą widownię podczas swoich zmagań strażackich. Dodatkowo w tym roku ranga imprezy jeszcze wzrosła, gdyż została wpisana w kalendarz imprez programu „Powiat Przasnyski – Stolica Kultury Mazowsza 2014”.

Organizatorami imprezy byli wójt gminy Adam Bacławski oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzynowłodze Małej. Strażacki piknik ruszył o godzinie 9.00. O tej porze przed budynkiem urzędu gminy zebrali się motocykliści, którzy mieli stać się jedną z atrakcji całej zabawy (już zresztą po raz drugi). Ten pomysł wyraźnie spodobał się miłośnikom jednośladów, gdyż w tym roku pojawiło się tu ponad 40 motocyklistów, nie tylko z terenu tut. gminy ale również z Chorzel, Przasnysza czy Mławy. W tym gronie znaleźli się także sekretarz krzynowłoskiego urzędu gminy Grzegorz Ostrowski oraz wójt gminy Wiśniewo Zbigniew Kleniewski.

Krzynowłogi grupa motocyklowa – w asyście policji – przejechała do miejscowości Łoje. Tam odbyła się polowa msza św. sprawowana przez proboszcza ks. Jacka Wichorowskiego, który nieco później poświęcił wszystkie motocykle. Następnie gości powitał wójt Adam Bacławski i oficjalnie otworzył niedzielny piknik rekreacyjno-sportowy.

Na festynie zjawiło się duże grono osób, które przyjęły specjalne zaproszenie ze strony gospodarzy. Wśród nich byli m.in. radna sejmiku mazowieckiego Wiesława Krawczyk, wójt gminy Dzierzgowo Robert Jeliński, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Mirosław Rutecki, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Bogdan Rzepczyński, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Arkadiusz Gołębiewski, a także Komendant Komisariatu Policji w Chorzelach nadkom. Dariusz Andrzejewski. Oprócz wójta Adama Bacławskiego honory gospodarzy pełnił Marek Cichowski – Komendant Gminny Związku OSP RP w Krzynowłodze Małej.

Zaraz po oficjalnej prezentacji i występu zespołu regionalnego „Krzyniacy” rozpoczęły się zawody sportowo-pożarnicze. Zmagania polegające na sztafecie 7x50 m oraz ćwiczeniu bojowym wygrali ochotnicy z OSP Romany-Sebory. Drugie miejsce zajęła jednostka z Chmielenia Wielkiego, a trzecie – z Ulatowa-Adam. Dalsze miejsca zajęły reprezentacje: OSP Łanięta, OSP Kaki-Mroczki oraz OSP Krzynowłoga Mała.

Niestety, ta ostatnia drużyna została zdyskwalifikowana ze względu na nieukończenie konkurencji. Szkoda, zwłaszcza że jest to największa jednostka w gminie i jako jedyna stąd jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W zawodach sportowych nie liczą się jednak tytuły, ale realne umiejętności. Tych zaś w tym roku najwięcej mieli druhowie z Roman-Sebor.

Nagrody dla wszystkich jednostek wręczył wójt Adam Bacławski oraz zastępca komendanta PSP z Przasnysza Arkadiusz Gołębiewski. Z kolei puchar dla zwycięskiej jednostki wręczył Mirosław Rutecki, szef wojewódzkiej komendy PSP w województwie warmińsko-mazurskim. Dodatkowo odznaczono strażaków, którzy na co dzień wyróżniają się sumiennością i zaangażowaniem w wykonywanej pracy.

Co ciekawe, w trakcie zawodów wszystkich druhów mocno wspierały obecne na imprezie dzieciaki. Te zaś same startowały w… konkurencji na najlepszy doping. Przygotowano dla nich nawet specjalne nagrody. Po zawodach okazało się, że najlepiej w roli kibiców radzą sobie dzieci z klasy 5. i 6. szkoły podstawowej w Krzynowłodze. Drugie miejsce w tej „konkurencji” zajęli przedstawiciele szkoły z Roman-Sebor, a trzecie – ex aequo – uczniowie z Ulatowa-Adam oraz młodzież z klas pierwszych krzynowłoskiego gimnazjum.

Dodatkowo na ręce dyrektora Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej Małgorzaty Budnej została złożona nagroda w postaci statuetki oraz dofinansowania kolonii dla Joanny Rudzińskiej, uczestniczki niedawno zakończonego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Choć impreza odbywała się w pobliżu tutejszego zbiornika retencyjnego, uczestnicy mogli czuć się bardzo bezpiecznie, gdyż nad wszystkim czuwała policja oraz personel medyczny z NZOZ „Przychodnia Rodzinna” Krzysztofa Białka. Za tę pomoc wymienionym osobom i instytucjom serdecznie dziękujemy.

Już niebawem zaprezentujemy Państwu galerię zdjęć z tego wydarzenia, które ma szansę na trwałe wpisać się w kalendarz imprez przygotowywanych w gminie Krzynowłoga Mała. Fotografie wykonywane przez pana Krzysztofa Nowakowskiego znakomicie oddadzą klimat, który towarzyszył niedzielnej uroczystości.
 

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007