Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Na szlaku światłowodu

05.06.201408:53

Michał

W gminie Krzynowłoga Mała trwają prace związane z jednym z najważniejszych projektów wojewódzkich, który ma zmienić oblicze Mazowsza. W okolicach Marianowa rozpoczęły się roboty ziemne przygotowujące położenie kabla światłowodowego. Ten zaś posłuży do budowy największej regionalnej sieci szerokopasmowej w Europie.

Projekt koordynuje Urząd Marszałkowski, a jego realizacja była zapowiadana już od kilku lat. Teraz od fazy projektów samorząd wojewódzki przechodzi do działań. W projekcie swój udział ma także gmina Krzynowłoga Mała, która udostępniła swój teren do realizacji inwestycji i umiejscowienia tutaj jednej ze stacji przekaźnikowych umożliwiających rozsyłanie sygnału telekomunikacyjnego.

W naszej gminie światłowód będzie przebiegał od miejscowości Kaki-Mroczki (gdzie zlokalizowana ma być wspomniana stacja) w kierunku wsi Ostrowe-Stańczyki, aż do drogi powiatowej prowadzącej z Mchowa do Janowa. Następnie wzdłuż tej drogi powiatowej światłowód będzie prowadził do samej Krzynowłogi Małej. Stąd zaś rozgałęzienie kabla pobiegnie w kierunkach: Dzierzgowo i Grabowo-Rżańca, w stronę Duczymina.

Opisywany projekt ten jest jednym z najważniejszych projektów infrastrukturalnych w naszym regionie realizowanym w ostatnich latach. Dzięki niemu mieszkańcy Mazowsza będą mieli zapewnioną możliwość dostępu do sieci Internet, zwłaszcza tam, gdzie dzisiaj istniejący operatorzy telekomunikacyjni nie chcą sami inwestować ze względu na małą opłacalność przedsięwzięcia.

Powstała sieć będzie otwarta dla wszystkich przedsiębiorców telekomunikacyjnych, którzy będą świadczyć usługi teleinformatyczne dla mieszkańców, przedsiębiorców i urzędów. Projekt przewiduje budowę ponad 3600 km światłowodów, 300 węzłów szkieletowych i dystrybucyjnych oraz budowę sieci dostępowej w 33 lokalizacjach.

Obecnie w naszej gminie prace budowlane trwają wzdłuż drogi powiatowej na wysokości miejscowości Marianowo.

Projekt współfinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, a także ze środków budżetu państwa i środków województwa mazowieckiego.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007