Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

„Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”

08.06.201420:45

Michał

Przez cały maj w Szkole Podstawowej w Ulatowie Adamach trwała specjalna akcja profilaktyczna, która była wymierzona przeciwko kleszczom. W tym okresie udało się zorganizować szereg akcji i działań, które miały nauczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych unikania kontaktów z tym groźnym pajęczakiem.

W ciągu całego miesiąca odbywały się zatem specjalne spotkania dla nauczycieli, rodziców i uczniów, podczas których można się było dowiedzieć, jak się chronić przed kleszczami oraz jak rozpoznać symptomy chorób odkleszczowych. Dla dzieci zorganizowano nawet specjalny test wiedzowy, a jego rozwiązanie pozwalało ubiegać się o ciekawe nagrody.

Finał akcji nastąpił 29 maja, kiedy podczas Dnia Rodziny wszystkim rodzicom przekazano specjalne ulotki mające pomóc dorosłym w walce z kleszczami i nauczyć ich odpowiednich zachowań w momencie, kiedy ten niebezpieczny pasożyt ugryzie małe dziecko. Taka wiedza jest szczególnie przydatna teraz, kiedy kleszcze znacznie się uaktywniły w przyrodzie i do ukąszeń dochodzi często.


 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007