Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Dzień projektów w Krzynowłodze Małej

08.06.201421:07

Michał

W ostatnich dniach maja w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej odbyło się podsumowanie wielomiesięcznej pracy uczniów drugich klas gimnazjów, którzy rozwijali w zespołach projektowych samodzielnie opracowany pomysł. W ten sposób szkoła wzmacnia kreatywność młodzieży, a także zachęca młodych ludzi do zdobywania wiedzy w nowatorski sposób.

Łącznie w przeglądzie wystąpiło siedem zespołów projektowych. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie przedstawiali w formie inscenizacji teatralnych, pokazów multimedialnych, albumów czy gazetek. Tematyka podjętych projektów była najróżniejsza – wszak w tej metodzie edukacyjnej chodzi właśnie o to, by uczniowie nie byli ograniczani tematyką czy dziedziną wiedzy.

 

Od grupy polonistycznej zatem można było się dowiedzieć, co pozostawili po sobie starożytni Grecy. Grupa projektowa z wychowania fizycznego opowiedziała o roli sportu w życiu Jana Pawła II. Chemicy zaprezentowali projekt pt. „Alkohol – twój przyjaciel czy wróg?”. Inne grupy projektowe wyjaśniły m.in., dlaczego boimy się ekstremalnych zjawisk pogodowych lub też dlaczego należy oszczędzać energię. Wreszcie matematycy odpowiadali na pytanie, do czego potrzebna jest nam matematyka, a „językowcy” przybliżyli sylwetki osób należących do brytyjskiej rodziny królewskiej.

Zmaganiom gimnazjalistów przyglądali się wychowawcy klas II, opiekunowie projektów, dyrekcja oraz cała młodzież gimnazjum i starsi uczniowie szkoły podstawowej. Dla starszych dzieci był to znakomity sposób rozwijania własnej ciekawości świata, dla młodszych zaś – niezwykle ciekawy dzień spędzony w szkole.

 
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007