Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Lekcja o wolności

16.06.201409:11

Michał

Mimo że dla najmłodszych pokoleń wydarzenia sprzed 25 lat są czasem bardzo odległym, warto przypominać im o wydarzeniach, które doprowadziły do zmiany ustroju w naszym kraju. Dlatego nauczyciele ze szkoły w Ulatowie-Adamach uczynili dzień 4 czerwca Dniem Wolności.

W rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów po II wojnie światowej w szkole odbył się wyjątkowy apel. Nie było samych wierszy okolicznościowych i piosenek patriotycznych. Byli za to strajkujący robotnicy, puste sklepy i ludzi żądających zmian. Drama przedstawiona przez uczniów klasy szóstej pozwoliła wszystkim na zrozumienie tego, co stało się w czerwcu 1989 roku.

Oczywiście nie mogło zabraknąć też obrad okrągłego stołu, słynnego gestu zwycięstwa, czyli uniesionych w górę dwóch palców w kształcie litery „V”, a nawet… wyborów z prawdziwą urną do głosowania. Wszystkie te elementy spektaklu bardzo podobały się uczniom, którzy mogli choć w części zrozumieć klimat towarzyszący zmianom sprzed 25 lat.

Apel przygotowany przez nauczycielkę historii Magdalenę Morawską był wzruszającym czasem wspomnień dla osób pamiętających te wydarzenia i ciekawą lekcją dla tych, którzy o okrągłym stole mogli usłyszeć tylko z opowiadań rodziców. Na pewno zaś – dobrą drogą do nowoczesnego nauczania o historii.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007