Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Wakacyjny sezon remontowy

16.07.201400:15

Michał

Kiedy w szkołach zrobiło się pusto, a uczniowie i nauczyciele ruszyli na zasłużony odpoczynek, dla pracowników Urzędu Gminy Krzynowłoga Mała zaczął się wakacyjny sezon. Ale nie znaczy to, że urzędnicy będą mieli mniej pracy. Wręcz przeciwnie: lipiec i sierpień będą okresem wytężonych działań, zwłaszcza inwestycyjnych.

Wakacje to czas zmniejszonego ruchu na drogach lokalnych. Dzięki temu łatwiej o wykonanie pewnych prac, które wiosną były jeszcze trudne do realizacji. Stąd ruszyły postępowania przetargowe i bieżące naprawy w różnych rejonach gminy. Najważniejszą inwestycją, która musi zostać zakończona do ostatnich dni sierpnia, będzie modernizacja drogi gminnej z Ulatowa-Adamów do Ulatowa-Borzuch. Odcinek o długości 1,5 km ma być gruntownie odnowiony. Wartość robót jest szacowana na 160 tys. złotych, choć ostateczna cena dzięki przetargowi może być trochę niższa. Co istotne, połowę z tej kwoty udało się pozyskać ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

W całej gminie prowadzone są także poprawki przy najbardziej zniszczonych drogach żwirowych. Wszystkie roboty wykonuje profesjonalna firma z zewnątrz, która uzupełnia ubytki na poszczególnych odcinkach, a także profiluje drogi – tak by były one gotowe przed wrześniem. Dodatkowo bezpieczeństwo mają podnieść prace pielęgnacyjne wykonywane przy wybranych drogach gminnych. Te roboty wykonują sami pracownicy urzędu, dzięki czemu gmina może zaoszczędzić sporo środków. Prowadzone są przede wszystkim prace polegające na odkrzaczaniu dróg, co ułatwia poruszanie się po nich, zwłaszcza w okolicach skrzyżowań. Obecnie prowadzone są roboty wzdłuż jezdni Ostrowe-Stańczyki, Goski-Wąsosze i Krajewo Wielkie. Do końca wakacji podobne działania będą wykonane przy jeszcze kilku innych ciągach komunikacyjnych.

Nie tylko na drogach trwa jednak zwiększony ruch budowlany. Do końca września ma zostać gruntownie zmodernizowana instalacja CO w szkole podstawowej w Ulatowie-Adamach. To jeden z etapów dużo większego projektu unijnego, mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności energetycznej w trzech gminach północnego Mazowsza. W projekcie tym biorą udział również gminy Chorzele i Jednorożec, a liderem tego swoistego konsorcjum jest gmina Krzynowłoga Mała. Wartość opisywanej inwestycji jest szacowana na 178 tys. zł, ale 70% tej kwoty gmina odzyska dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wreszcie nowy wygląd zyska również świetlica wiejska w Świniarach, utworzona w budynku po byłej szkole. Tu także udaje się wiele zrealizować swoim sumptem. W ramach tego zadania odnowione zostaną wnętrza, tak by mieszkańcy sołectwa mogli późnym latem i jesienią spędzać owocnie czas we własnym obiekcie przeznaczonym na cele kulturalne.

 


 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007