Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Narodowe Czytanie w Krzynowłodze Małej

10.09.201400:49

Michał

Miniona sobota, 6 września, przebiegała w całym kraju pod znakiem Narodowego Czytania dzieł Henryka Sienkiewicza. W akcję zainicjowaną przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zaangażowała się także społeczność gminy Krzyowłoga Mała.

Od sobotniego poranka wokół siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzynowłodze Małej gromadziły się grupy osób chcących wziąć udział w tej wielkiej wspólnej akcji. To właśnie tu było lokalne centrum akcji. Impreza, która odbywała się tu pod hasłem: „Henryk Sienkiewicz gościem w bibliotece”, zaczęła się punktualnie o godzinie 10.00 i potrwała dobrych kilka godzin.

W organizację dzieł naszego znakomitego pisarza zaangażowali się pracownicy biblioteki i szkół. Osobiście wszystkiego doglądała silna grupa dyrektorska w składzie: Ewa Zdziarska – Dyrektor GBP, Małgorzata Budna – Dyrektor Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej, Włodzimierz Rudziński – Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej, Agata Chmielewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Romanach-Seborach oraz Danuta Łubińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach. Dzielnie wspierała ich Sylwia Lipińska – pracownik Urzędu Gminy ds. Oświaty, Kultury i Sportu. Nie mogło w takiej akcji zabraknąć również uczniów ze wszystkich placówek z terenu gminy, dlatego było gwarno i wesoło.

Uczestnicy akcji czytali m.in. fragmenty Sienkiewiczowskiej Trylogii, ale także i mniej znane utwory tego autora, w tym jego wiersze i aforyzmy. Wszyscy czytający zostali także obdarowani skromnymi upominkami, przypominającymi o tym, że właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny.


patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007