Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Po pierwsze - bezpieczeństwo

07.10.201408:44

Michał

Szybko zapadający zmierzch lub poranne mgły, słabsza widoczność na drogach, a także nierozważność kierowców – to częste przyczyny jesiennych wypadków drogowych. Niestety, ich ofiarami wciąż są najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego – w tym dzieci, które pieszo lub rowerem podążają do szkół. Aby zatem ustrzec uczniów przed takimi zdarzeniami, w Zespole Szkół w Krzynowłodze odbył się cykl spotkań z policjantami z komisariatu w Chorzelach.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się już 10 września i było poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych uczniów. Tę nietypową lekcję bezpieczeństwa poprowadził Komendant Policji w Chorzelach Dariusz Andrzejewski oraz funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji Barbara Topa. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice klas I–III. Nasi goście zwracali m.in. uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, a także omówili sposoby ich unikania. Z kolei Dariusz Andrzejewski podkreślał, jak ważną funkcję pełnią elementy odblaskowe u osób pieszych, gdyż to zapewnia odpowiednią widoczność na drodze.

Kolejna wizyta policjantów miała miejsce 25 września. Wtedy do szkoły przyjechał dzielnicowy Paweł Rykowski. Adresatami tego spotkania byli uczniowie najstarszych klas gimnazjum. Podczas dyskusji poruszono m.in. tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwem w drodze do szkoły, w szkole i w domu oraz wszelkiego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktyką uzależnień i szkodliwości społecznej.

Podobne spotkanie zostało powtórzone 2 października dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. Ciekawym aspektem podczas ostatniej wizyty funkcjonariuszy policji były kwestie niebezpieczeństw czyhających na dzieci w świecie wirtualnym. Policjanci uczulali uczniów, by nie ufać osobom, z którymi zawiera się znajomości przez Internet, głównie za pośrednictwem komunikatorów.

To spotkanie, podobnie jak dwa wcześniejsze, mogły się odbyć dzięki życzliwej postawie policjantów z komisariatu w Chorzelach. Dlatego dyrekcja szkoły oraz nauczyciele wyrażają ogromną wdzięczność komendantowi Dariuszowi Andrzejewskiemu i wszystkim policjantom profesjonalne wsparcie w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczniom.
 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007