Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Od 50 lat razem

13.10.201400:19

Michał

Dziewięć par z gminy Krzynowłoga Mała zostało udekorowanych prezydenckimi medalami za 50 wspólnie spędzonych małżeńskich lat. Uroczystość Złotych Godów dla jubilatów odbyła się w pierwszych dniach października w siedzibie Urzędu Gminy.

We wspomnianym jubileuszu wziąć udział miały nie tylko te pary, które w tym roku obchodziły 50-lecie małżeństwa. Ponieważ w naszej gminie podobne uroczystości organizowane są co dwa lata, do prezydenckiego odznaczenia wytypowano również małżeństwa, które Złote Gody miały w 2013 roku. Łącznie takich par było dziewięć.

W czwartek, 2 października – kiedy zaplanowano całą uroczystość – do Urzędu przybyło w sumie pięć par małżeńskich. Nie wszystkim zdrowie pozwoliło na udział w takim wydarzeniu. Nie ma się jednak co dziwić. W końcu najmłodsi jubilaci przekraczają właśnie wiek 70 lat, a najstarsi z nich – zbliżają się powoli do 90. urodzin… Ci jednak małżonkowie, którym udało się dotrzeć, przeżyli wielkie wzruszenie – takie doświadczane raz na 50 lat!

Uroczystość zaczęła się o godzinie 12.00 mszą świętą odprawioną przez ks. Jacka Wichorowskiego, proboszcza parafii Krzynowłoga Mała. Zaraz po tym jubilaci zostali zaproszeni do sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Tu odbyła się najważniejsza część tego święta, czyli dekorowanie prezydenckimi medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Przybyłych jubilatów w ten sposób uhonorował wójt gminy Adam Bacławski w asyście przewodniczącego Rady Gminy Leonarda Mikołajewskiego.

Ostatnim punktem oficjalnej części obchodów był występ dzieci z miejscowej szkoły podstawowej, które przygotowały krótki spektakl specjalnie dla złotych jubilatów. A później był już czas na wspólne zdjęcia, wspomnienia i długie, długie rozmowy między „nowożeńcami”, którym przysłuchwali się włodarze i członkowie rodzin jubilatów.
Złote Gody świętowały następujące pary:

 • Teresa i Tadeusz Bojaronusowie
 • Barbara i Jerzy Czapliccy
 • Genowefa i Fortunat Kawieccy
 • Cecylia i Stefan Matuszewscy
 • Teresa i Antoni Morawscy
 • Teresa i Jerzy Morawscy
 • Janina i Leszek Obidzińscy
 • Krystyna i Mieczysław Sadowscy
 • Halina i Romuald Żmijewscy.
   

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007