Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Z naszego gimnazjum po uczelniane laury

20.10.201422:02

Michał

Nie trzeba być uczniem z dużego miasta, by sięgać po najwyższe laury w edukacyjnym świecie. Udowadniają to co i rusz absolwenci naszego gimnazjum w Krzynowłodze Małej. Warunek jest tylko jeden: stała i systematyczna praca. O tym właśnie przekonywały tegorocznych absolwentów gimnazjum ich starsze koleżanki, obecnie studentki uznanych uczelni.

Pod koniec września z uczniami trzeciej klasy gimnazjalnej z Krzynowłogi spotkały się dwie dawne uczennice tej szkoły: Anna Czaplicka, najlepsza absolwentka w roku szkolnym 2013/14 LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie (obecnie studentka I roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym), i Sylwia Radomska, najlepsza absolwentka w roku szkolnym 2013/14 LO im. KEN w Przasnyszu (studentka I roku budownictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie). Obie przyjęły zaproszenie, aby podzielić się z młodszymi koleżankami i kolegami swoimi doświadczeniami związanymi z nauką.

Dziewczęta opowiedziały m.in. o swoich losach po zakończeniu nauki w tutejszym gimnazjum oraz metodach uczenia się, dzięki którym osiągnęły tak wysokie wyniki. Podpowiadały też, jak rozplanować naukę, aby nie rezygnować z innych rozrywek. Zachęcały młodszych kolegów do samokształcenia i przekonywały, że takie cechy jak upór i determinacja pozwolą osiągnąć zamierzony cel. Mówiły również, że bardzo ważną rolę w osiągnięciu sukcesu odgrywa samodyscyplina i systematyczność.

Absolwentki wspominały również pracę i zaangażowanie nauczycieli, z rozrzewnieniem mówiły o niektórych zajęciach, o tym jak ważną rolę odgrywa nauczyciel w procesie kształcenia i jego indywidualne podejście do ucznia, czego doświadczyły w naszej szkole.

Ciepła atmosfera spotkania oraz żywa dyskusja sprawiły, że były to niezapomniane chwile. Na koniec dyrektor szkoły złożyła naszym absolwentkom gorące podziękowania za udzielone rady i poświęcony czas. Życzyła też im wszelkiej pomyślności w realizacji życiowych planów oraz rozwijania swoich pasji.


 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007