Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Październikowe święta

23.10.201422:13

Michał

W październiku szkoły zwykle przyjmują bardziej odświętny wygląd niż zwykle. Nic jednak dziwnego, skoro w tym miesiącu wypadają co najmniej dwie ważne daty: święto edukacji, a także rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. O tych wydarzeniach pamiętali również nauczyciele i uczniowie z krzynowłoskich szkół.

13 października w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas akademii zaprezentowano program artystyczny, w którym uczniowie wszystkich klas słowem, gestem i piosenką podziękowali nauczycielom za „dar wiedzy najpiękniejszy”, a także za codzienny trud ich pracy nauczycieli, cierpliwość oraz troskę o dobro wychowanków. W uroczystości aktywnie brali udział również rodzice. Uczniów do występu przygotowały nauczycielki Edyta Ujazdowska i Magdalena Gałązka.

Z kolei 16 października w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej odbył się apel pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Było to jednocześnie hasło XIV Dnia Papieskiego, który świętowaliśmy w całym kraju. W uroczystości przygotowanej przez uczniów klasy VI szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum wzięła udział cała społeczność szkolna. Uczniowie podczas inscenizacji wspólnie zastanawiali się nad życiem papieża: od domu rodzinnego, poprzez szkolne lata, studia, kapłaństwo, biskupstwo, aż do wyboru na Stolicę Piotrową.

Na zakończenie uroczystości jedna z uczennic, Zuzanna Wódkiewicz, podkreśliła, że wzór życia Jana Pawła II to zaproszenie dla każdego, by dążyć do świętości.

Młodzież z Zespołu Szkół do występu przygotowały nauczycielki Jagienka Cesarek oraz Ewa Rudzińska.


 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007