Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Uczniowie z Ulatowa-Adam też chcą być bezpieczni

27.10.201422:14

Michał

Niedawno informowaliśmy o cyklu spotkań z policjantami, które odbyli uczniowie szkół z Krzynowłogi Małej i Roman-Sebor. Podobne wydarzenia miały jednak miejsce również w trzeciej placówce szkolnej z naszej gminy – w Ulatowie-Adamach. Oto krótka relacja z tych spotkań.

Podobnie jak do Krzynowłogi czy Roman, także tu na spotkania z dziećmi przyjeżdżali komendant komisariatu policji w Chorzelach Dariusz Andrzejewski i dzielnicowy Paweł Rykowski. Spotkania te były podzielone na dwa bloki: dla uczniów młodszych (klasy 0-III) oraz starszych (klasy IV-VI).

Młodsze dzieci miały okazję porozmawiać z dzielnicowym o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem czy autobusem itd. W trakcie spotkania uczniowie mogli obejrzeć także podstawowe akcesoria policyjne, które wzbudziły dużą ciekawość.

Z kolei komisarz Dariusz Andrzejewski przeprowadził pogadankę z uczniami klas IV-VI. Podczas spotkania komendant przekazał wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa tak w ruchu drogowym, jak i np. w kontaktach z osobami obcymi, zarówno w bezpośrednio, jak i w kontaktach internetowych.

Wszystkie tego typu spotkania miały uwrażliwić uczniów na trudne, czasem niespodziewane sytuacje, a także wyjaśnić podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa. A to zawsze powinno stać na pierwszym miejscu.


 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007