Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Radość w Ulatowie-Adamach - plac zabaw też już działa!

02.11.201416:57

Michał

Tej jesieni wszystkie szkoły z terenu gminy Krzynowłoga Mała zostały wyposażone w nowoczesne place zabaw. W ten sposób gmina przygotowuje się do przyjęcia najmłodszych uczniów, którzy będą pobierać naukę już od 6 lat. W połowie października taki plac udało się oddać do użytku m.in. w Ulatowie-Adamach.

W istniejącej tu szkole podstawowej uczą się dzieci z niemal 1/3 terenu gminy Krzynowłoga Mała. W przyszłym roku szkolnym rozpocznie tu edukację wiele dzieci 6-letnich. Aby więc najmniejszym dzieciom ułatwić wdrożenie się do nowych obowiązków, Urząd Gminy postanowił przygotować stosowną inwestycję ułatwiającą taki start. Dzięki projektowi z Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki” udało się pozyskać ponad 200 tys. złotych na wyposażenie wszystkich szkół w gminie, w tym w Ulatowie-Adamach.

Uroczystości z okazji oddania nowej inwestycji zaczęły się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Miał to być wyraz podziękowania za sprezentowanie tak pięknego placu zabaw. Nieco później ksiądz proboszcz Karol Kaniecki poświęcił plac zabaw, aby służył dzieciom do bezpiecznej zabawy.

Wreszcie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali wójt gminy Adam Bacławski i dyrektor szkoły Danuta Lubińska. Świadkami tego wydarzenia byli również przewodniczący rady Leonard Mikołajewski, radni gminni Elżbieta Ulatowska i Wiesław Kołakowski, dyrektorzy z gminnych szkół, sołtysi okolicznych wiosek oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie.

A potem był już czas przede wszystkim dla najmłodszych uczestników opisywanej uroczystości. W końcu tak naprawdę to dla nich przygotowano ten plac i to oni będą decydować o jego funkcjonalności.


 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007