Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Z Krzynowłogi do Korei

13.11.201419:18

Michał

W ostatnich dniach października w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej odbyło się spotkanie z absolwentkami tej placówki – Urszulą i Sylwią Umińskimi. W jego trakcie słuchacze mogli nie tylko dowiedzieć się więcej o nauce na wyższych szczeblach edukacji, lecz także wziąć udział w multimedialnej podróży do Korei Południowej!

Sylwia Umińska po gimnazjum została przyjęta do LO im. KEN w Przasnyszu, a potem ukończyła dwa kierunki studiów związanych z nowoczesnym rolnictwem. Z kolei Urszula Umińska najpierw uczyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Sucharskiego w Przasnyszu, a następnie studiowała na Politechnice Warszawskiej. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Aby podnosić swoje umiejętności, niedawno wyjechała na staż do Korei Południowej –do ambasady polskiej w Seulu.

W związku ze swoją służbową podróżą pani Urszula przygotowała prezentację multimedialną, na którą składało się mnóstwo zdjęć wykonanych w trakcie pobytu w tym kraju. Młodzież miała okazję obejrzenia najciekawszych miejsc w Seulu. Uczniowie wiele dowiedzieli się także o historii i kulturze Korei.

Dodatkową atrakcją była krótka lekcja alfabetu i języka koreańskiego. Uczniowie nauczyli się wymowy kilku słów w tym języku. W nagrodę za poprawne odpowiedzi mogli otrzymać upominki od swojego gościa – oryginalne koreańskie monety przywiezione z Azji.

Podczas spotkania absolwentki niejednokrotnie podkreślały, że w osiągnięciu zamierzonego celu ważne są upór i ciężka praca. Powtarzały, że trzeba być otwartym na kontakty z ludźmi, liczy się także umiejętność współpracy z innymi. Tylko tak bowiem młodzi ludzie mogą dzisiaj liczyć na osiągnięcie upragnionego sukcesu.

 


 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007