Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

"Wolność nie jest dana raz na zawsze"

19.11.201411:12

Michał

niepodleglosc (9)Tradycyjnie Święto Niepodległości w Krzynowłodze Małej jest okazją do integracji całej społeczności gminnej i przypomnienia o wydarzeniach, które niemal sto lat temu doprowadziły do odzyskania wolności przez nasz kraj.

Podczas wtorkowego święta władze samorządowe, przedstawiciele szkół, strażacy i mieszkańcy gminy – wspólnie oddali hołd tym, którzy oddali życie za wolność naszego kraju. Najpierw wszyscy zgromadzili się w kościele w Krzynowłodze, gdzie odprawiono mszę za ojczyznę. Tu również uczniowie z miejscowego zespołu szkół zaprezentowali niezwykły spektakl patriotyczny. W ciągu kilkudziesięciu minut zebrani mogli przypomnieć sobie przyczyny utraty niepodległości w XVIII wieku, następnie trud walki o niepodległość i ofiary powstań, aż po tragedie dotykające nas w okresie II wojny światowej – a także losy ks. Jerzego Popiełuszki.

Kolejnym punktem obchodów był wspólny przemarsz w asyście druhów strażaków pod pomnik 40 pomordowanych z okresu II wojny światowej. Tradycyjnie na grobie naszych rodaków złożono wieńce i kwiaty, aby oddać im hołd i podkreślić, że poniesiona przez nich ofiara nie była daremna.

Tu także dyrektor krzynowłoskiego zespołu szkół Włodzimierz Rudziński przybliżył zebranym idee świętowania dnia 11 listopada, a ksiądz proboszcz odmówił modlitwę za wszystkich poległych w walkach o wolną Polskę. Głos zabrał też wójt Adam Bacławski, który dziękował wszystkim zebranym za udział w tym ważnym święcie i podkreślał, że pamięć o wydarzeniach sprzed niemal 100 lat jest patriotycznym obowiązkiem nas wszystkich.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007