Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Zawód (w) przyszłości, czyli dylematy gimnazjalistów

24.11.201422:36

Michał

zawody  (2)W XXI wieku o tym, czy młody człowiek odniesie sukces w wymarzonym zawodzie, decydują kroki podjęte wiele lat wcześniej. Właśnie dlatego gimnazjaliści z Krzynowłogi Małej już teraz cyklicznie spotykają się z doradcami zawodowymi, by lepiej zaplanować przyszłą karierę zawodową. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w połowie listopada.

Zanim młoda osoba zacznie myśleć o wyborze zawodu, musi najpierw dobrze poznać samego siebie. Szkoła, rodzice i doradcy zawodowi mogą pomóc młodzieży w znalezieniu swoich „zasobów”, czyli zainteresowań, uzdolnień czy cech osobowości. Były to powody do kolejnego spotkania z cyklu „Doradztwo zawodowe. Klucz do życiowego sukcesu”, skierowanego do uczniów trzecich klas gimnazjum. 14 listopada odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez panie z ostrołęckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy: Jolantę Bałdygę i Magdalenę Prot.

Najpierw gimnazjaliści wykonali testy pozwalające na poznanie samych siebie. Warsztaty uświadomiły uczniom ich predyspozycje intelektualne, zdrowotne i psychofizyczne. Pomogły również poszerzyć wiedzę o rynku pracy, pokazać aspekty samej pracy w różnych zawodach, a przede wszystkim – wzmocniły motywację do nauki.

Następnie młodzież mogła dowiedzieć się czegoś więcej na temat wybranych zawodów. Panie z WUP zorganizowały dla chętnych swoisty kącik informacyjny, w którym uczniowie mieli możliwość zapoznania się z charakterystyką różnych grup zawodowych.

Wreszcie przedstawicielki urzędu pracy przeprowadziły serię rozmów z rodzicami uczniów, którzy już w czerwcu opuszczą mury krzynowłoskiej szkoły. Nie zabrakło więc dobrych rad dla rodziców, którzy również zostali zaproszeni na spotkanie z doradcami zawodowymi, by dowiedzieć się więcej na temat przyszłych wyborów zawodowych ich dzieci.

zawody  (1)

zawody  (2)

zawody  (3)

zawody  (4)

zawody  (5)

zawody  (6)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007