Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Ważne daty w Ulatowie-Adamach

26.11.201423:36

Michał

prawa dziecka 034Listopad obrodził w naszej historii w ważne rocznice i wydarzenia. Nic też dziwnego, że w szkołach często w tym miesiącu organizowane są uroczystości mające przybliżać najmłodszym obywatelom wagę zdarzeń sprzed lat i upamiętniać istotne daty z historii najnowszej. Nie zapomniano o tym również w Ulatowie-Adamach.

Najpierw 12 listopada w tutejszej szkole odbył się apel poświęcony kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Starsi uczniowie pod kierunkiem Magdaleny Morawskiej przygotowali spektakl, w którym poruszyli problematykę rozbiorów Polski, ale także ukazali dumę płynącą z odzyskania swobody po 123 latach niewoli.

nowe 052

nowe 058

nowe 063

Tydzień później, 20 listopada, w szkole świętowano z kolei Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Ten dzień uczniowie uczynili czasem uśmiechu. Zwłaszcza że bycie dzieckiem we współczesnym świecie dorosłych wcale nie jest proste…

„Dzieckiem być w dorosłym świecie nie jest łatwo. To nie żarty. / Ty człowiekiem jesteś przecież ważnym i szacunku wartym” – takie motto towarzyszyło obchodom wspomnianego dnia. Dzięki akademii uczniowie uświadomili sobie swoje prawa oraz dowiedzieli się, kiedy i jak należy powiedzieć NIE złemu zachowaniu.

Spotkanie miało charakter zajęć aktywizujących. Uczniowie z widowni włączyli się do wspólnego tworzenia gazetki o tej tematyce. Na koniec Rada Samorządu Uczniowskiego obdarowała całą społeczność szkoły orderami uśmiechu.

prawa dziecka 011

prawa dziecka 019

prawa dziecka 038

prawa dziecka 040

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007